موج
کدخبر : ۳۱۶۱۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316148

رئیس کل دادگستری استان کردستان خبر داد:

رئیس کل دادگستری استان کردستان از از ارسال و پیگیری 4 تخلف انتخاباتی توسط ستاد پیشگیری از تخلفات وجرایم انتخاباتی در کردستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، محمدرضا مترقب در گفت و گو با خبرنگاران استان  با اعلام این خبراظهار داشت: این تخلفات به حوزه‌های مربوطه توسط شعب ویژه ارسال شده و پس از تحقیقات و طی شدن مراحل دادرسی احکام مربوطه در خصوص این پرونده‌ها صادر خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان کردستان با بیان اینکه در ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی با حضور اعضای ستاد، راهکارهای مناسب برای جلوگیری از جرایم و تخلفات تدوین می‌شود،  اضافه کرد: بعضی از راهکارها در این ستاد به صورت روتین از مرکز و برخی دیگر به صورت راهکارهای بومی در استان با محوریت رعایت قانون و دستورالعمل‌ها تدوین می‌شود.

مترقب با اشاره اینکه هر کاندیدایی که نسبت به رعایت قوانین و راهکارها اقدام کند مطمئنا مصون از جرایم و تخلف خواهد بود، افزود: مقررات مربوط به انتخابات یک امر تکلیفی است که توسط قانونگذار تدوین شده و همه آحاد مردم و د اوطلبان ملزم به رعایت آن هستند.

رئیس کل دادگستری استان کردستان تاکید کرد: رعایت این قوانین و مقررات تعیین کننده میزان عدالت انتخاباتی است و توصیه به کاندیداها و حامیان آنها رعایت مقررات قانونی و ایجاد یک شور و نشاط برای برگزاری انتخاباتی سالم است.

وی با اشاره به اینکه با توجه به وضعیت موجود، فعالیت‌های خصمانه و وقیحانه شیطان بزرگ و ذلت و خواری که برای آنها پیش آمده ضروری است حضوری پرشور در پای صندوق‌های رای داشته باشیم، گفت: این حضور موجب می‌شود خفت و خواری دشمنان اسلام آشکارتر و عظمت ایران اسلامی بر همه جهانیان نمایان‌تر شود.

رئیس کل دادگستری استان کردستان یادآور شد: لزوم برگزاری انتخابات سالم و رعایت مقررات انتخاباتی که در قوانین و دستورالعمل‌ها ابلاغ شده از سوی همه داوطلبان و هواداران آنها یکی از خواسته‌های ملت ایران اسلامی و مسوولان اجرایی و برگزار کنندگان انتخابات آتی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها