موج
کدخبر : ۳۱۵۹۱۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315914

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان خبر داد:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان از افتتاح 308 طرح کشاورزی همزمان با دهه فجر در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، مهرداد مرادمند در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: همزمان با دهه مبارک فجر 308 طرح با ۲۳۱ میلیارد تومان هزینه در استان اصفهان افتتاح می شود.

وی گفت: این طرح ها در بخش های تولیدات گیاهی، دامی، طیور و آبزیان، آب و خاک، منابع طبیعی و آبخیزداری،صنایع و تحقیقات کشاورزی ، امور عشایر، تعاون روستایی و دامپزشکی در دهه فجر آماده بهره برداری در استان اصفهان است.

مرادمند ادامه داد: ۱۱۳ پروژه به تولیدات گیاهی، ۹۶ پروژه در زمینه آب و خاک و امور فنی مهندسی، ۲۹ پروژه در زمینه تولیدات دام، طیور و آبزیان، ۳ پروژه در صنایع کشاورزی، 1 پروژه در زمینه تحقیقات کشاورزی، ۳۵ پروژه در زمینه منابع طبیعی و آبخیزداری، ۲۵ پروژه در امور عشایر، ۳ پروژه در زمینه تعاون روستایی و ۳ پروژه در زمینه دامپزشکی در دهه فجر در استان افتتاح می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: با بهره برداری از طرح های کشاورزی استان اصفهان همزمان با دهه مبارک فجر علاوه بر تثبیت ۳۲۳ شغل، زمینه اشتغال ۷۸۶ نفر در استان نیز فراهم می شود.

وی بیان کرد: شهرستان های تیران و کرون با ۸۷ طرح ، دهاقان با ۴۵ و سمیرم با ۳۳ طرح یشترین افتتاح پروژه‌ها را در دهه فجر امسال خواهند داشت.

مرادمند اضافه کرد: استان اصفهان با دارا بودن ۵۶۸ هزار هکتار اراضی کشاورزی معادل ۵ درصد مساحت استان اصفهان و ۳.۹ درصد اراضی کشور را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره باینکه استان اصفهان یکی از قطب های تولید شیرخام دامی است، گفت: استان اصفهان با تولید سالیانه بالغ بر یک میلیون و ۳۷۰ هزار و ۵۰۰ تن در زمینه تولید شیر به ازای هر راس گاو شیری رتبه نخست را کسب کرده است.

مرادمند افزود: همچنین استان اصفهان با تولید ۶۸ هزارتن گوشت قرمز رتبه پنجم و در تولید ماهیان زینتی ۶۵ میلیون قطعه در سال رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان در خصوص محصولات گلخانه ای در استان گفت: استان اصفهان با تولید سالانه ۳۰۰ هزارتن پیاز رتبه نخست و ۴۸۵ هزار تن تولید سیب زمینی رتبه سوم در کشور را به خود اختصاص داده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها