موج
کدخبر : ۳۱۵۳۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315357

فرزانه صادق مالواجرد خبر داد؛

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به آزادسازی اراضی ساحلی بندرعباس برای رونق گردشگری، گفت: با رعایت اصول شهرسازی به زودی تحولی خارق العاده در ساخت و سازهای ساحلی این شهرستان صورت خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فرزانه صادق مالواجرد معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از بلوار ساحلی شرق بندرعباس که با حضور مهدی عبوری معاون وزیر،‌ رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، آرش رضایی مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان، عباس امینی زاده شهردار بندرعباس صورت گرفت، اذعان داشت: فضاهای عمومی متناسب با مطالبات مردم افزایش چشمگیری داشته است.

وی ادامه داد: پیشرفت فیزیکی چه در ساحل سازی و چه در آزادسازی اراضی به سرعت در حال انجام است و می‌تواند به فعالیت های عمومی و گردشگری عمومی اختصاص پیدا کند و کاملا مشهود است که با پشتکار و مدیریت شهری مناسب توانسته اتفاقات خوبی را رقم بزند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اعلام این‌که مورد اصلی یک شهر بندری و کانون پیشرفت آن دریا است، اظهار داشت: به هر میزان توجه به این موضوع بیشتر شود، کیفت فضاهای شهری ارتقا بهتری خواهد داشت و ما قطعا شاهد پیشرفت روز افزون شهرهای بندری خواهیم بود.

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که شهرهای بندری ما علی الخصوص شهر بندرعباس صرفا به این شهر و این استان تعلق ندارند، عنوان کرد: ما در شهرهای بندری شاهد گردشگری ملی هستیم که از اقصی نقاط کشور می آیند و از فضاهای عمومی و گردشگری در این شهر بندری استفاده می کنند.

صادق مالواجرد در ادامه به معماری پیرامونی بندر و سواحل در این شهر اشاره کرد و گفت: پیشینه معماری و سنتی که ما در این خصوص داشتیم گویای همه چیز است اما وضعیت کنونی قابل دفاع نیست.

وی از مذاکرات با شهردار بندرعباس و مدیرکل راه و شهرسازی استان هرمزگان خبر داد، و گفت: در مدیریت شهری این دو نهاد بیشترین نقش را دارند و امیدواریم در معماری ساحل و ایجاد نماها، سیما، منظر و حتی رنگ رعایت اصول مد نظر قرار گیرد.

 وی ضمن اشاره به اینکه در شهرهای ساحلی حتی رنگی که به کار می برند متفاوت با شهرهای دیگر است، تصریح کرد: به نظر می رسد با پشتکار اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان و شهرداری بندرعباس شاهد پیشرفتی خارق العاده در ساخت و سازهای ساحلی و بندری خواهیم بود.

شایان ذکر است؛ بازدید از بلوار ساحلی شرق بندرعباس، محله سنگ کن شرقی، نحوه تملک و بازگشایی معابر محله چاهستانی ها، اراضی ۳۵۰ هکتاری شمال بندرعباس، تعیین تکلیف اراضی شمال پالایشگاه خلیج فارس و خیابان 24 متری محله چاهستاتی ها با حضور مهدی عبوری معاون وزیر‌ رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، آرش رضایی مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان، عباس امینی زاده شهردار بندرعباس و  فرزانه صادق مالواجرد معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی صورت گرفت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها