موج

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: هویت گذاری و پلاک‌کوبی دام‌ها توسط اتحادیه‌های دامداران عملیاتی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی کرمانشاه گفت: بر اساس تفاهم‌نامه فی‌مابین مرکز اصلاح نژاد دام کشور با اتحادیه‌های دامداران ایران، صنعت همگام، اتحادیه دام سبک و عشایری و صندوق بیمه محصولات کشاورزی، کلیه امور مرتبط با هویت گذاری از قبیل توزیع پلاک، تعریف پیمانکار و مأمور، ارائه دسترسی در سامانه جامع، تعریف گله و ثبت هویت دام به اتحادیه‌های مرکزی و استانی مجموعه فوق‌الذکر واگذار گردیده است و امور دام استان‌ها و شهرستان‌ها صرفاً نقش نظارت بر هویت گذاری دام را دارند.

بهرام خانی خاطرنشان ساخت: کلیه امور ذکرشده توسط تشکل‌های مذکور و با مسئولیت آن‌ها صورت خواهد پذیرفت.

خانی با اشاره به اینکه نصب پلاک گوش دارای شماره 15 رقمی (دارای کد استان یا کد توزیع‌کننده پلاک) روی گوش دام و ثبت اطلاعات پلاک و دام در سامانه جامع هویت دام باید صورت پذیرد خاطرنشان کرد؛ بدیهی است سایر شماره‌های مجازی و متفرقه در سامانه دام به‌عنوان هویت محسوب نمی‌شود.

وی گفت: اطلاعات دامدار و گله‌های موجود در سامانه دام سنگین باید در سامانه جامع هویت نیز تعریف گردند و برای هر گله کد گله و شناسه یکتا دریافت شود، درصورتی‌که گله‌ها قبلاً به سامانه جامع منتقل‌شده و یا توسط دامپزشکی ثبت‌شده است، اطلاعات گله برای انتقال به پیمانکاری مذکور به این مرکز فرستاده می‌شود.

خانی در ادامه افزود؛ با توجه به اهمیت ورود اطلاعات صحیح هویت در سامانه جامع هویت و بهره‌برداری بسیاری از گروه‌ها در راستای تحقق بیمه دام و اهداف اصلاحی و همچنین صیانت از آمار واردشده، امکان ویرایش اطلاعات هویت دام وجود ندارد لذا ضروری است ضمن به‌کارگیری دقت در زمان ورود اطلاعات، در صورت ثبت اطلاعات اشتباه (کد ملی دام و یا اطلاعات نر/ماده/ تاریخ تولد...) مراتب به‌صورت کتبی همراه با اطلاعات صحیح از سوی مجریان به این معاونت ارسال گردد.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی کرمانشاه در پایان خاطرنشان کرد؛ بر اساس تصمیمات اتخاذشده، حذف دام‌های تلف‌شده یا کشتار شده و همچنین جابجایی دام از یک گله به گله دیگر در سامانه صرفاً از طریق اداره کل دامپزشکی امکان‌پذیر خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها