موج

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: دانشکده توان‌بخشی یکی از دانشکده‌های مهم و کاربردی است و رشته‌های آن بسیار پرکاربرد بوده و بر همین اساس موردنیاز استان و کشور است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، در راستای تصویب دانشکده توان‌بخشی کرمانشاه جلسه‌ هم‌اندیشی راه‌اندازی دانشکده برگزار شد.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در نشست دانشکده توان‌بخشی کرمانشاه گفت: موافقت اصولی و صدور مجوز راه‌اندازی دانشکده توان‌بخشی و سه رشته هم‌زمان در آن، اقدامی ارزشمند و بسیار کم‌نظیر است و دراین‌بین تلاش معاونت آموزشی دانشگاه، دیگر همکاران و همچنین پیگیری‌های نمایندگان محترم مردم استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی به‌ویژه نایب‌رئیس مجلس آقای دکتر مصری بسیار قابل‌تقدیر است.

مرادی اظهار داشت: همه باید تلاش کنیم تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدامات لازم در جهت راه‌اندازی دانشکده به بهترین نحو صورت گیرد و پذیرش دانشجو در سال آینده انجام شود.

رئیس دانشگاه تأکید کرد: پس از راه‌اندازی این دانشکده و رشته‌های کاردرمانی، فیزیوتراپی و گفتاردرمانی باید پیگیری‌ها و اقدامات لازم برای راه‌اندازی رشته‌های ادیومتری و اپتومتری در دانشگاه انجام شود.

 وی بابیان اینکه کمبود فضای فیزیکی مشکلی است که تمام دانشکده‌ها با آن مواجه هستند تأکید داشت: باید راه‌اندازی ساختمان جدید دانشکده دندانپزشکی در محل پردیس دانشگاه در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شود تا انتقال دانشکده توان‌بخشی به محل فعلی دانشکده دندانپزشکی انجام گیرد.

دکتر مرادی خاطرنشان ساخت: دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در چند روز اخیر موفقیت‌های بسیاری را کسب کرده است که شامل سه عمل جراحی کاشت حلزون به‌صورت هم‌زمان (که موفقیت بسیار بزرگی برای دانشگاه است)، انجام دو عمل پیوند کلیه (پس از وقفه‌ای که ایجادشده بود) و بسته شدن قراردادهای مهم تجهیزاتی ازجمله دستگاه فوق پیشرفته توموتراپی هست.

وی افزود: نیاز به خدمات توان‌بخشی با راه‌اندازی دو مرکز استروک سنتر در بیمارستان‌های فارابی و امام رضا (ع) با امکانات ویژه و مجهز این بیمارستان‌ها به‌صورت جدی احساس می‌شود همچنین در بیمارستان سوختگی نیز به خدمات فیزیوتراپی ویژه نیاز هست و با راه‌اندازی دانشکده توان‌بخشی تا حدودی این نیازها مرتفع خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها