موج

رئیس پلیس فتا استان اصفهان در خصوص کلاهبرداری با شگرد فروش اینترنتی مقاله به شهروندان هشدار داد.

سرهنگ سید مصطفی مرتضوی گفت: فردی که با درج آگهی جعلی فروش مقاله آماده در یکی از سایت های اینترنتی از شهروندان کلاهبرداری می کرد، دستگیر شد.

وی افزود: شاکی در اظهارات خود عنوان کرد در یکی از سایت های اینترنتی آگهی فروش انواع مقاله آماده را مشاهده و با شخص آگهی دهنده تماس برقرار کرده و درخواست خرید یک مقاله را می کند و فروشنده نیز از او می خواهد که  وجه مربوطه برایش انتقال دهد اما پس از انجام خواسته وی فرد فروشنده مقاله دیگر به تلفن خود پاسخ نداده است.

رئیس پلیس فتا اصفهان اضافه کرد: ماموران مشغول بررسی این پرونده بودند که 2 نفر دیگر نیز که با همین کلاهبرداری مواجه شده بودند برای شکایت به پلیس فتای استان مراجعه کردند که از کلاهبرداری های بسیاری بر اثر سهل انگاری مال باختگان حکایت داشت.

این مقام انتظامی بیان کرد: سرانجام با انجام یک سری اقدامات علمی و تخصصی و جستجو در فضای سایبر، عامل اصلی این نوع از کلاهبرداری های اینترنتی شناسایی و طی یک عملیات ضربتی در مخفیگاه خود دستگیر شد.

سرهنگ مرتضوی در پایان با اشاره به تحویل متهم به مراجع قضائی اظهار داشت: سایت‌های تبلیغاتی انجام معامله را در بستر فیزیکى بر عهده خریدار و فروشنده واگذار کرده‌اند، بنابراین شهروندان باید پس از رویت کالا یا خدمات و احراز هویت هر یک از طرفین معامله هرگونه تبادل وجهى را به صورت رو در رو و پس از اتمام کار یا خدمات انجام دهند تا گرفتار کلاهبرداران نشوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها