موج

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان:

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: شفافیت به صورت عینی در جامعه، موجب آرامش خاطر فعالان اقتصادی واقعی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مسعود گلشیرازی درهمایش شفافیت، قانون و مبارزه با فساد در اتاق بازرگانی اصفهان با بیان اینکه عملیاتی شدن شفافیت به صورت عینی در جامعه، موجب آرامش خاطر فعالان اقتصادی واقعی می شود، نمود عینی این مهم را راه اندازی سامانه ارزی بانک مرکزی دانست.

وی ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س)، شهادت سردار سلیمانی و حادثه سقوط هواپیما، تبلور روحیه ایثار و شهادت در جامعه امروز را ناشی از تربیت فاطمی دانست و ابراز امیدواری کرد که بتوانیم پاسدار خون شهدا باشیم.

مسعود گلشیرازی با اشاره به اثرات بسیار مثبت حضور آیت اله رئیسی در اصفهان گفت: این حضور حاکی از عزم جدی دستگاه قضا برای حمایت از فعالان اقتصادی به عنوان سربازان جنگ اقتصادی امروز با لحاظ شرایط ویژه این دوره و تبیین ساز و کارهای آن است.

وی دستورتشکیل هیات های منصفه اقتصادی با مشارکت ریش سفیدان با لحاظ شرایط خاص را مهم ترین دستاوردهای این سفر برای فعالان اقتصادی دانست.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: اتاق بازرگانی اصفهان در دوره نهم فعالیت خود با تشکیل کمیسیون حقوقی و پارلمانی در صدد مستحکم تر شدن این حلقه واسط و ایفای هر چه بهتر نقش خود به عنوان مشاور سه قوه است.

وی در ادامه حق آگاهی مردم و نهادهای غیردولتی از رخدادهای جامعه را از نیازهای جوامع مدنی برشمرد و افزود: شفافیت و دریافت مستمر و بدون گزینش اطلاعات منجر به نظارت شهروندان بر چگونگی روند امور و پاسخگویی سازمان های مجری می شود.

گلشیرازی همچنین ارتقاء کارایی، افزایش پاسخگویی، گلوگاه مبارزه با فساد وافزایش سرمایه اجتماعی را از مهم ترین تبعات شفافیت در جامعه دانست و توجه به سرمایه های اجتماعی و فرهنگی به عنوان پیش نیازهای تحقق سرمایه اقتصادی را در جنگ اقتصادی امروز مهم ارزیابی کرد.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان برنظارت دایمی نهادهای مردمی بر نحوه اجرای قوانین تاکید کرد.

گلشیرازی در ادامه با تاکید بر اینکه در شرایط جنگ اقتصادی با قوانین عادی نمی توان شرایط کنونی را سنجید خواستار لحاظ قانون به همراه عرف در دادگاه های فعالان اقتصادی ،  توجه هر چه بیشتر ضابطین قضایی به اصل بی طرفی، حل تعارض منافع جنگ اقتصادی، توجه به همبستگی ملی ، حذف بهره مرکب بانک ها ، پذیرش کارت های معتبر بازرگانی یا پرونده های بهره برداری ویا کفالت نهادهای اجتماعی چون اتاق های بازرگانی به عنوان کفالت فعالین اقتصادی، جلوگیری از قانون گریزی برخی از دستگاه های اجرایی ،تفویض اختیارات ستاد سازمان ورشکستگی به شهرستان ها برای تصمیم گیری هر چه سریعترو عملیاتی شدن تخصیص ضریبی ازسپرده های پرونده های قضایی فعالین اقتصادی به صندوق قرض الحسنه حمایت از فعالان اقتصادی عضو اتاق بازرگانی اصفهان  شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها