موج
کدخبر : ۳۱۰۵۲۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-310520

معاون استاندار قم:

معاون استاندار قم بر تلاش همه جانبه دستگاه‌های اجرایی در راستای ریشه‌کن کردن بی‌سوادی در قم تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بیژن سلیمان‌پور در سومین جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی قم در تالار امام جواد(ع) استانداری، با اشاره به اینکه در عرصه سوادآموزی توانسته‌ایم به موفقیت‌های خوبی برسیم، اظهار کرد: اگرچه این موفقیت‌ها چشم‌گیر بوده ولی همچنان باید در این زمینه به تلاش‌های خود تا نابودی کامل معضل بی‌سوادی در جامعه ادامه دهیم.

وی مبارزه با بی‌سوادی را از جمله اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی و حضرت امام (ره) عنوان کرد و افزود: حضرت امام یکی از اولویت‌هایی که داشت، سوادآموزی جامعه بود، چرا که قبل از انقلاب منشاء دیکتاتوری، خفقان و استبداد حاکمیت طاغوت، بی‌سوادی بود و امام راحل نیز مصمم بود تا با ترویج فرهنگ دانش، علم و سواد در بین مردم زمینه ورود قرآن کریم و تعالیم الهی به عرصه زندگی آنها را فراهم کند.

معاون استاندار قم همچنین با اشاره به ضرورت انجام برخی اقدام‌ها برای برطرف نمودن کامل بی‌سوادی درجامعه گفت: ممانعت از ترک تحصیل دانش آموزان ازکارهایی است که باید ما آن را دنبال کنیم.

سلیمان پور تصریح کرد: اینکه از سویی ما شرایط را برای توسعه نهضت سوادآموزی ایجاد کنیم، ولی از طرف دیگر شاهد بازماندن از تحصیل فرزندان به دلیل فقر و مشکلات خانوادگی باشیم، با راهبردهایی که برای مقابله با بی‌سوادی در پیش گرفته شده مغایرت دارد.

وی با بیان اینکه ۹۹ درصد از کودکان لازم التعلیم استان تحت پوشش آموزش و پرورش قراردارند، گفت: برغم اینکه از استانداردهای جهانی نیز جلوتر هستیم، ولی همین یک درصد نیز زیاد است و باید شرایط ادامه تحصیل برای همه دانش آموزان ایجاد شود.

معاون استاندار قم، تعامل و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی را برای تحقق این هدف مورد تاکید قرار داد و گفت: به طور حتم در شناسایی بی‌سوادان جامعه به دلیل مخالفت‌هایی که افراد دارند، سختی‌هایی وجود دارد ولی باید درکنار هم اطلاعات را جمع آوری، تجمیع و یکسان کنیم.

سلیمان پور همچنین با بیان اینکه دراین راستا باید از ظرفیت سامانه‌های اطلاعاتی مانند سیب دانشگاه علوم پزشکی استفاده شود، گفت: آماری که از این طریق می‌توانیم از بی‌سوادان بدست آوریم قابل اعتنا و دقیق است.

وی اضافه کرد: باید آنجایی که باعث تقویت نظام اسلامی می‌شود، آمار و اطلاعاتی که دراختیار داریم را پای کار بیاوریم.

معاون استاندار قم درادامه استفاده از ظرفیت محیط‌های کارگری، نهادهای حمایتی، شهرداری‌ها و دهیاری‌های تابعه را برای احصا آمار بی‌سوادان استان مورد توجه دانست و گفت: بخشداری‌ها باید شهرداران و دهیاران را مکلف به همکاری با آموزش و پرورش کنند.

معاون استاندار قم در پایان بیان کرد: باید از تمام‌ ظرفیت‌های موجود در راستای اطلاع رسانی و همچنین ترویج فرهنگ سوادآموزی در جامعه استفاده های لارم صورت گیرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها