موج
کدخبر : ۳۰۹۶۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-309670

امین قصمی:

مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان از رفع مشکل قطعی آب شرب شهرستان پارسیان که به دلیل بارندگی های شدید چند روز اخیر به وجود آمده بود، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، امین قصمی   مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان اظهارداشت: در پی بارندگی شدید در این شهرستان و قطعی آب، نمایندگان ستادی مدیریت بحران این شرکت در همان ساعات اولیه با امکانات کامل به شهر پارسیان اعزام و با هماهنگی با رئیس ستاد بحران شهرستان ضمن کنترل اوضاع نسبت به رفع حوادث و مشکلات بوجود آمده اقدام کردند.

  وی در این خصوص ضمن قدردانی از همکاری و مشارکت آحاد مردم شهرستان پارسیان, دلایل قطعی آب را قطعی برق تاسیسات آب شامل چاه ها و ایستگاه های پمپاژ آب بیان کرد و گفت: خوشبختانه با تدابیر و تصمیمات به موقع ستاد بحران استان به ریاست استاندار در نشست با کمیته بحران آبفا, اکیپ های عملیاتی از پارسیان و آبفای استان اعزام و با تلاش آنان  قطعی آب در کمترین زمان ممکن مرتفع شد و وضعیت آب شرب پارسیان به حالت عادی باز گشت. 

وی گفت: منابع آبی پارسیان شامل خط آبرسانی به سختی حاشیه خلیج فارس ( خط محرم) و ۴حلقه چاه است که در حال حاضر از طریق خط محرم و یک حلقه چاه نیازآبی شهر تامین می شود و مشکلی در این رابطه وجود ندارد. همچنین سایر چاه ها تا فردا در مدار بهره برداری قرار خواهد گرفت و به صورت رزرو خواهند بود.

مدیرعامل آبفای استان با اشاره به اینکه مخازن ذخیره شهر پارسیان به ظرفیت ۷ هزار مترمکعب  در دسترس است, تصریح کرد: ذخیره آب در مخازن شهر به مقدار مورد نیاز شهروندان وجود دارد. 

وی همچنین تاکید کرد: تلاش داریم با ادامه عملیات تعمیر و امداد,  مشکل قطعی آب در روستاهای این شهرستان را نیز رفع کنیم.

قصمی با اشاره به وضعیت منابع آبی دیگر شهرهای استان در پی بارندگی های اخیر, تاکید کرد: خوشبختانه در حال حاضر مشکل خاصی در خصوص قطعی آب شرب شهرهای استان وجود ندارد.

وی با تصریح بر اینکه; بیشترین خسارات وارده به تاسیسات آب را در پارسیان و تا حدی در بستک داشتیم, گفت: البته در شهرستان بستک و بیشتر روستاهای آن وضعیت تامین و توزیع آب در حالت عادی است و  تنها در منطقه فرامرزان با مشکل قطعی آب در برخی روستاها مواجه هستیم که به محض رفع مشکل تامین برق ایستگاه های پمپاژ فرامرزان این مشکل نیز مرتفع خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها