موج

26 تا 29 آذرماه؛

هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی جامع صنعت کشاورزی26 تا 29 آذرماه در محل برگزاری نمایشگاه بین المللی استان اصفهان برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، رئیس جهاد کشاورزی استان اصفهان در جمع اصحاب رسانه گفت: هجدهمین نمایشگاه صنایع کشاورزی دراصفهان در دو قسمت تولیدات کشاورزی و دام و طیور به طور جداگانه در اصفهان برگزار می‌شود.

مهرداد مرادمند با اشاره به برگزاری هجدهمین نمایشگاه صنایع کشاورزی بیان داشت: برگزاری این نمایشگاه از تأثیرگذارترین رویدادهای نمایشگاهی در کشور می باشد زیرا اصفهان یکی از قطب‌های اصلی تولید کشاورزی، باغی، گلخانه ای و دامی در کشوراست.

وی افزود: تنوع اقلیمی در استان اصفهان زمینه تولید محصولات متنوعی را در استان ایجاد کرده که موجب رشد و شکوفایی کشاورزی استان اصفهان شده است.

رئیس جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: هدف از برگزاری هجدهمین نمایشگاه صنایع کشاورزی شناسایی شرکت‌های معتبر در زمینه تولیدات کشاورزی است که باعث می‌شود فعالان در بخش کشاورزی دراین نمایشگاه به تبادل اطلاعات بپردازند.

مرادمند اضافه کرد: در حاشیه برگزاری هجدهمین نمایشگاه صنایع کشاورزی سمینارهای آموزشی خوبی برای همه فعالان حوزه کشاورزی از جمله دامداران، کشاورزان و دانشجویان و تولیدکنندگان نهاده های کشاورزی و دامی برگزار می‌شود.

وی بیان داشت: سطح زیر کشت باغبانی در استان اصفهان حدود ۷۴ هزار و ۵۰۰ هکتار است که با تولید ۴۵۰ هزار تن در سال یکی از استان‌های شاخص در کشور هستیم.

رئیس جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: گلخانه های استان اصفهان حدود یک هزار و ۸۴۰ هکتار است که یک هزار و ۶۷۴ هکتار به کشت سبزی و صیفی اختصاص دارد.

مرادمند اظهار کرد:  همچنین در زمینه کاشت قارچ خوراکی در استان 12 هزارو ۵۰۰ تن تولید قارچ و ۴۰ هزار تن کمپوست یا بستر پرورش قارچ در استان انجام می شود.

به گزارش موج، هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی جامع صنعت کشاورزی 26 تا 29 آذرماه درمحل برگزاری نمایشگاه بین المللی استان اصفهان برگزار می شود.

نمایشگاه

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها