موج

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کردستان با اشاره به برگزاری موفق دوره های گذشته این جشنواره اظهار داشت: از سال آینده جشنواره فیلم ریگا بصورت کشوری برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، شهین سیف، عضو هیئت موسس دانشگاه،نشست خبری فراخوان سومین دوره جشنواره فیلم کوتاه دانشجویی ریگا ،شور و اشتیاق خودجوش دانشجویان در برگزاری این رویداد را مورد تمجید و ستایش قرار داد و بر لزوم حمایت از این جشنواره تاکید کرد.

وی با توجه به سابقه دو دوره قبلی برگزاری این جشنواره خواهان استفاده از ظرفیت های موجود برای گسترش حوزه فعالیت جشنواره در سطح ملی و بین المللی شد و ابراز امیدواری کرد با حمایت مالی دانشگاه جامع علمی کاربردی و سایر دستگاه های ذی ربط دوره چهارم جشنواره در سطح کشور برگزار شود.

در ادامه این نشست، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کردستان با توجه به رسالت اصلی این دانشگاه در ارتقای سطح مهارتی دانشجویان گفت : این دغدغه در حوزه فرهنگ و هنر نیز وجود دارد.

تیمور جوادی با توجه به زمینه های گسترده فرهنگی موجود در استان افزود: تجربه بسیار موفق دو دوره برگزاری این جشنواره که با تلاش برگزارکنندگان و دانشجویان به بار نشست انگیزه مضاعفی برای حمایت در این باره به وجود آورده است و اگرچه در سال جاری این جشنواره مثل ادوار قبل منطقه ای است ولیکن در سال آینده با حمایت دانشگاه شاهد برگزاری کشوری آن خواهیم بود.

وی با اشاره به خصلت های دانشجویی بودن و خودجوش بودن جشنواره فیلم کوتاه ریگا ابراز امیدواری کرد در صورت موفقیت های آتی این جشنواره تبدیل به یک برند کشوری و بین المللی گردد.

در ادامه این جلسه نیز زانیار لطفی نماینده حوزه هنری در جشنواره ریگا به مشکلات مالی شرکت کنندگان در جشنواره های دانشجویی مثل ریگا اشاره کرد و با انتقاد از وضع موجود گفت: داشتن شور و شوق و تلاش برای ارائه آثار هنری با کیفیت را تنها وظیفه دانشجویان هنرمند است و رفع مسایل دیگر از جمله مشکلات مالی را وظیفه مسئولان دانست.

وی افزود : با توجه به سطح بالاتر کیفی آثار استان های شرکت کننده در این جشنواره بسیاری از هنرمندان سایر استان ها خواهان حضور و رقابت در این جشنواره هستند و با توجه به افتخارات زیاد دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی که در رتبه اول در این زمینه در کشور می باشند لازم است با نگاه ویژه ای در این زمینه از ایشان حمایت شود و حوزه هنری در این باره از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

فیلمساز کردستانی با اشاره به حمایت از تولید فیلم نامه برتر دوره قبلی جشنواره از ادامه اینگونه حمایت ها خبر داد و گفت: بهترین سالن سینمای غرب کشور به برگزاری این جشنواره اختصاص خواهد یافت و باید از اساتید برجسته کشور برای حضور در این جشنواره دعوت به عمل آید.

گفتنی است سومین دوره جشنواره فیلم کوتاه دانشجویی ریگا 26 و 27 بهمن ماه سال جاری با حضور آثار برتر از استان های کردستان، همدان، کرمانشاه، زنجان، ایلام، آذربایجان غربی و لرستان در پردیس سینمایی بهمن سنندج برگزار خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها