موج
کدخبر : ۲۶۹۸۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-269834

مدیر عامل جمعیت هلال احمر اردبیل:

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: جمعیت هلال احمر این استان به مانند سراسر کشور با سه طرح نوروزی در خدمت مردم خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، رامین معبودی امروز در نشست خبری با خبرگزاری های فعال در استان با بیان اینکه این طرح ها از 25 اسفند ماه سال جاری تا 17 فروردین ماه سال 98 اجرا خواهد شد افزود: جمعیت هلال احمر این استان به مانند سراسر کشور با سه طرح نوروزی در خدمت مردم خواهد بود.

وی با بیان اینکه طرح ملی امداد و نجات نوروزی یکی از این طرح ها است، تصریح کرد: این طرح در 20 پایگاه امداد و نجات بین شهری به صورت ثابت، موقت و کوهستان اجرا می شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بیان اینکه حدود 302 نفر در اجرای طرح امداد و نجات نوروزی استان اردبیل همکاری خواهند داشت، ادامه داد: 20 دستگاه خودروی آمبولانس، 11 دستگاه خودروی ست نجات، 10 دستگاه خودروی کمک دار، یک فروند بالگرد هوایی بکار گرفته و تیم های واکنش سریع و تیم توانا (تیم امدادی خواهران)  این جمعیت نیز در این طرح حضور خواهند داشت.

معبودی در ادامه از افزایش 2 دستگاه خودروی ست نجات به ناوگان خودروی جمعیت استان در سال جدید خبر داد.

وی دومین طرح را طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی بیان کرد و گفت: در این طرح که نوزدهمین طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی می باشد، 15 پست در سطح استان اردبیل فعال خواهد بود که این پست ها هر روز به مدت 12 ساعت در خدمت مردم خواهند بود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل اضافه کرد: در این طرح 3 تیم سحاب با دوچرخه در مناطق پررفت و آمد ( شورابیل اردبیل، بولاغلار نیر و سرعین) خواهند بود تا در صورت نیاز به مردم کمک کنند.

به گفته معبودی ، برپایی خیمه های نماز، فضای دوستدار کودک و ایستگاه های سلامت از دیگر برنامه های جمعیت هلال احمر برای مطلع سازی مردم است.

وی اظهار کرد: اقلام تبلیغی و فرهنگی اعم از کلاه، بادکنک، برشورهای آموزشی، کیسه زباله، کتاب و سی دی صوتی داستان های کودکانه و... در بین مردم توزیع خواهد شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل با اشاره به اجرای پویش ملی بهرفت «بهبود رفتارهای ترافیکی» اضافه کرد: در این پویش رانندگان با امضای میثاق نامه ای از نظر اخلاقی متعهد می شوند که در رانندگی موارد ایمنی را رعایت کنند.

معبودی با اشاره به اینکه سومین طرح جمعیت هلال احمر، طرح فرشتگان رحمت است، افزود: در این طرح جمعیت هلال احمر به عنوان حلقه اتصال توان توانمندان به نیاز نیازمندان عمل می کند.

وی ادامه داد: در این طرح جمعیت هلال احمر هزینه ای نمی کند بلکه کمک های خیرین را جمع آوری کرده و با بسته بندی آن­ها و حفظ کرامت در بین نیازمندان توزیع می کند.

 در پایان حاضرین پس از امضاء میثاق نامه به پویش ملی بهرفت (بهبود رفتارهای ترافیکی) پیوستند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها