موج

فرماندار آستارا در آیین افتتاح مدرن ترین مرکز آبدرمانی استان گیلان گفت: این شهرستان با توجه به موقعیت های منحصر به فرد خود در حوزه گردشگری، نیازمند پرکردن خلاء های خدماتی است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، یونس رنجکش در آیین افتتاح مدرن ترین مرکز آبدرمانی استان گیلان در شهرستان آستارا اظهار کرد: با شناخت خوبی که از ظرفیت های آستارا وجود دارد، افتتاح مجتمع امروز یکی از مهم ترین نیازهای شهرستان بود.

وی افزود: تدابیر و برنامه ریزی های دولت در آستارا در راستای ماندگاری گردشگری و جذب حداکثری منابع به نفع اقتصاد مردم شهرستان است و سیاست ما هم در این راستا برداشتن موانع سرمایه گذاری و کمک به توسعه طرح های اشتغال زایی و ایجاد آن هاست.

رنجکش با قدردانی از دست اندرکاران پروژه مجتمع آبدرمانی در آستارا توسط بخش خصوصی خاطر نشان کرد: پیش برد این پروژه با مشکلات بسیاری همراه بود که در طی چند ماه گذشته با بازدید از مراحل ساخت این مجتمع در کنار سایر پروژه های در حال انجام، آن را یکی از نیازهای جدی شهرستان در نظر گرفتیم و تلاش کردیم در کارگروه های رفع موانع، مساعدتها و مکاتبات مختلف در حوزه اداری و بانکی، راه را برای آماده سازی هر چه سریع تر مرکز فراهم کنیم.

فرماندار آستارا به چالش های گریبانگیر سرمایه گذاران اشاره کرد و افزود: قرار نیست در انجام پروژه ها قانون گریزی صورت بگیرد و باید با چهارچوب های قانونی به نحوی همراهی کنیم تا مشکلات برطرف شود و عزم جدی مجموعه دولت در شهرستان آستارا و استان گیلان در این است که همچنان همراه و همدل و پشتیبان حوزه های سرمایه گذاری باشیم.

وی همچنین از اتخاذ تدابیر لازم برای اتمام پروژه استخر شهرستان آستارا در دهه فجر سال جاری خبرداد.

افتتاح مدرن ترین مرکز آبدرمانی استان گیلان در شهرستان آستارا

آغاز عملیات اجرای فاز دوم همزمان با بهره برداری از فاز اول

مهرداد گلکار، سرمایه گذار و مدیر مجتمع آبدرمانی «حاجی حامامی» بندر مرزی آستارا، نیز در آیین افتتاح این پروژه ضمن تشکر از فرماندار آستارا و سایر مدیران در همراهی با راه اندازی این پروژه اظهار کرد: این پروژه با زیربنای 420 متر مربع در دو فاز اجرا شد.

وی با بیان اینکه فاز نخست بالغ بر 170 مترمربع وسعت دارد، ادامه داد: برای این فاز 18 میلیارد ریال هزینه شده است که شامل استخر، ماهی درمانی، حمام ترک، سونای خشک و بخار، تردمیل و دوچرخه داخل آب، جکوزی 8 نفره، تونل آب سرد، وان انفرادی و سایر امکانات می باشد.

گلکار در ادامه سخنان خود از آغاز عملیات اجرای فاز دوم همزمان با بهره برداری از فاز اول خبر داد و تصریح کرد: فاز دوم این پروژه 250 مترمربع زیربنا خواهد داشت که شامل هیدروتراپی، فیزیوتراپی، کافی شاپ و بوفه خواهد بود.

وی در پایان با اشاره به اینکه تأسیسات موتورخانه پروژه مذکور، استاندارد و بسیار پیشرفته می باشد، افزود: نام این پروژه «حاجی حامامی» از حمام تاریخی قنبرمحله آستارا الهام گرفته شده است که یادآور و زنده کننده میراث فرهنگی گذشتگان منطقه است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها