مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان گفت: تولید یک زنجیره است که هر حلقه ای از این زنجیره بریده شود منجر به زیان و حذف سرمایه و سرمایه گذار از چرخه ی تولید، بازار، کسب درآمد و سود مورد قبول و تامین اشتغال پایدارمی شود.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، اخلاق محمدیان امروز(3 مردادماه) در همایش بزرگداشت روز صنعت و معدن بیان کرد: باید بپذیریم که صنعتگران در شرایط پر نوسان اقتصادی و تغییرات مداوم در معادلات عرصه اقتصاد نیاز به حمایت مضاعف دارند تا شاهد ورود افراد توانمند و خلاق به جرگه کارآفرینی، تولید و اشتغال باشیم.

وی با اشاره به مشکلات و موانعی که فعالان بخش تولید با آن مواجه هستند اظهار کرد: سیکل معیوب واگذاری تسهیلات به صنعتگران در سیستم بانکی، کندی کار در چرخه پرداخت تسهیلات و حتی حذف برخی از صنعتگران از لیست مشمولان دریافت تسهیلات، مالیات های متعلقه، مشکلات و ضوابط بیمه ای و عدم انعطاف برای استمهال بدهی صنعتگران با توجه به محدودیت های تولید، تحریم ها و محدودیت ها در تامین ماشین آلات، تجهیزات و افزایش قیمت ها با توجه به نوسانات قیمت ارز و افزایش قیمت تمام شده، محدودیت در بازاریابی محصولات به ویژه در عرصه صادرات، سیاست گذاری و مشوق های صنعتی بخش عمده ای از توان فعالان عرصه صنعت را به خود مشغول کرده است.

محمدیان اضافه کرد: تولید یک زنجیره است که هر حلقه ای از این زنجیره چه در ابتدا و چه در انتها بریده شود منجر به زیان و حذف سرمایه و سرمایه گذار از چرخه ی تولید، بازار، کسب درآمد و سود مورد قبول و تامین اشتغال پایدارمی شود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان کاستن از فشارهایی مانند هزینه های تولید، عوارض، مالیات، حقوق گمرکی، تامین ارز مور نیاز، مواد اولیه و غیره را زمینه ساز گردش سرمایه و تولید دانست.

وی خاطرنشان کرد: اگرچه رشد قراردادهای واگذاری حق انتفاع زمین به صنعتگران از نظر تعداد در سال 96 نسبت به سال 95 مطلوب و 68 درصدی بوده است که بیانگر ظرفیت های استان، بسته های حمایتی و تشویقی، مطلوبیت صنعت برای سرمایه گذاران است اما تکرار می کنم که مجموعه شهرک های صنعتی استان تنها یک حلقه از زنجیره تولید است و عدم گسست این زنجیره مستلزم همدلی و هم افزایی نهادهای عضو این زنجیره است.