English

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان:

پنج شهرستان استان اردبیل در وضعیت بحرانی فضای آموزشی قرار دارند

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل اعلام کرد: پنج شهرستان این استان در وضعیت بحرانی تامین فضای آموزشی قرار دارند و سرانه فضای آموزشی در آنها پایین‌تر از میانگین کشوری است.

پنج شهرستان استان اردبیل در وضعیت بحرانی فضای آموزشی قرار دارند
به گزارش خبرگزاری موج اردبیل

، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل گفت: هم‌اینک پنج شهرستان اردبیل، پارس‌آباد، خلخال، مشگین‌شهر و اصلاندوز در تامین فضای آموزشی مورد نیاز با مشکل جدی مواجه هستند به طوری که همه مدارس شهری این شهرستان‌ها ۲ نوبته اداره می شود.

بهزاد محمدی، تامین کمبود فضای آموزشی در تمامی نقاط بحرانی استان اردبیل را دغدغه همه مسئولان ارشد استان ذکر کرد و افزود: شهر اردبیل برای تک نوبتی شدن مدارس نیاز به یک هزار کلاس درس جدید دارد تا به این طریق به میانگین کشوری برسد و در سال‌های آینده نیز عملیات احداث کلاس درس جدید باید متناسب با افزایش جمعیت مرکز استان ادامه یابد.

وی بیان کرد: سرانه فضای آموزشی در شهر اردبیل از میانگین کشوری پایین‌تر است و با وجود جهش چهار برابری اعتبارات مدرسه‌سازی در دولت سیزدهم، این کمبود و کسری فضای آموزشی در استان اردبیل تامین و جبران نشده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل هدایت ۱۵ درصد اعتبارات استانی به سمت احداث مدارس را اقدام خوب استاندار اردبیل برای جبران کمبود فضای آموزشی در این استان عنوان کرد و ادامه داد: استان اردبیل در تامین فضای آموزشی در روستاها مشکل جدی ندارد ولی پنج شهر استان دارای کمبود جدی فضای آموزشی هستند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه