موج
کدخبر : ۳۵۷۸۹۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357896

سید پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی از حمایت ۲۵۰۰ میلیارد تومانی این بنیاد در جهت مبارزه با کرونا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سید پرویز فتاح در حاشیه جلسه با رئیس و مسئولان ستاد کرونای شهر تهران با اشاره به همکاری بنیاد مستضعفان با سیستم بهداشت و درمان کشور و ستاد کرونای شهر تهران اظهار کرد: ما از نخستین روزهای شیوع کرونا در کشور، همکاری با ستاد کرونا را آغاز کردیم و طی این مدت سعی کرده ایم با تبعیت از رهبر انقلاب، تحت امر ستاد کرونا برای کمک به مردم و مبارزه با این بیماری باشیم.

رئیس بنیاد مستضعفان با تاکید بر اینکه این بنیاد تلاش کرده تا از هیچ کمکی برای پاسخگویی به خواسته‌های ستاد کرونا دریغ نکند، گفت: در نخستین اقدام، بنیاد مستضعفان با تأمین و تجهیز تعدادی آمبولانس و در همراه کردن سه شیفت راننده، آنها را برای خدمت رسانی به مردم در اختیار ستاد کرونا قرار داده است که تا امروز در حال خدمت رسانی هستند.

وی با بیان اینکه بنیاد مستضعفان از امکانات اقامتی در اختیارش برای مهیا کردن فضای قرنطینه و اسکان کادر درمان استفاده کرده است افزود: این بنیاد علاوه بر اسکان، بدون هیچ محدودیتی تأمین وعده‌های غذایی برخی بیمارستان‌های درگیر را عهده دار شده است.

فتاح با اشاره به تأمین برخی تجهیزات بیمارستانی از سوی بنیاد مستضعفان ادامه داد: در آخرین اقدام انجام شده و به دنبال درخواست وزیر بهداشت، بنیاد مستضعفان تأمین چند دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی و خانگی را بر عهده گرفت.

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه کمک‌های بنیاد مستضعفان و همکاری این بنیاد با ستاد ملی کرونا و ستاد کرونای شهر تهران ادامه دار خواهد بود، درخصوص جلسه امروز مدیران بنیاد با مسئولان ستاد کرونای شهر تهران گفت: این جلسه در آستانه میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار به منظور قدردانی از ایثارگری‌های کادر درمان انجام شد و مقرر شد تا در روزهای آینده هدایای ناقابلی از سوی بنیاد برای تقدیر از جانفشانی و تلاش کادر درمانی تقدیم این عزیزان شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین ما در بنیاد مستضعفان در حال بررسی برای تأمین تجهیزات مورد نیاز کلینیک ۱۰۰۰ تختخوابی بیمارستان امام خمینی (ره) و دیگر درخواست‌های مطرح شده از سوی ستاد کرونا و وزارت بهداشت هستیم و در حد توان خود از هیچ کمکی برای تأمین این نیازها مضایقه نخواهیم کرد.

فتاح با اشاره به اقدامات غیرمستقیم بنیاد مستضعفان برای مبارزه با کرونا و کاستن از تبعات اقتصادی شیوع کرونا گفت: طبق آخرین آمارها، بنیاد مستضعفان تا امروز بیش از ۲,۵۰۰ میلیارد تومان را برای حمایت از کادر درمان، مردم و کاستن از تبعات منفی کرونا اختصاص داده و البته با توجه به اذن رهبر انقلاب، از هیچ کمکی مضایقه نخواهیم کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها