موج
کدخبر : ۲۷۸۲۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-278253

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 66 در وضعیت سالم قرار دارد.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران سه شنبه 24 اردیبهشت 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 46 در شرایط پاک قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 66 در وضعیت سالم قرار دارد.

وی گفت: نتایج حاصل از پیش بینی وضعیت هواشناسی در ایستگاه مهرآباد نشان دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی در صبحگاه بیست و چهارمین روز از اردیبهشت 98 می باشد که همراه با ازدیاد تردد خودروها، انتظار می رود طی برخی ساعات افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها مشاهده گردد.

نظری افزود: به تدریج با تغییر شرایط جوی در طول روز جاری (سه شنبه)، برای برخی ساعات به ویژه بعدازظهر افزایش میزان ابرناکی، بارش پراکنده باران و وزش باد انتظار می رود که پراکندگی آلاینده ها و به تبع آن بهبود شرایط کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران را به دنبال خواهد داشت.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: این وضعیت جوی تا روز چهارشنبه کمابیش ادامه داشته و همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز، به تدریج بر میزان ابرناکی و سرعت باد افزوده خواهد شد به گونه ای که وزش باد نسبتا شدید (با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه) برای برخی ساعات دور از انتظار نخواهد بود که سبب برقراری شرایط مطلوب کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت خواهد شد. همچنین تا روز آینده دما روند کاهشی خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها