موج
کدخبر : ۲۷۰۳۷۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-270378

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 75 در وضعیت سالم قرار دارد.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران سه شنبه 28 اسفند 97 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 45 در شرایط پاک قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 75 در وضعیت سالم قرار دارد.

وی گفت: نتایج حاصل از پیش بینی وضعیت هواشناسی در ایستگاه مهرآباد نشان دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی در روز جاری (سه شنبه) نسبت به روز گذشته می باشد که همراه با افزایش تردد خودروها و احتمال انفجار مواد محترقه در مراسم سه شنبه شب آخر سال، شرایط لازم برای تجمع آلاینده ها را فراهم خواهد نمود، هرچند وزش باد در برخی ساعات پراکندگی موقتی آلاینده ها را به دنبال خواهد داشت.

نظری افزود: این شرایط جوی تا صبحگاه روز چهارشنبه کمابیش ادامه خواهد داشت و انتظار می رود افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده ها مشاهده گردد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت:  به تدریج با افزایش میزان ناپایداری جوی از بعدازظهر روز چهارشنبه، بر میزان ابرناکی و سرعت باد افزوده خواهد شد و برای برخی ساعات بارندگی و وزش باد (با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه) پیش بینی می شود که سبب کاهش نسبی غلظت آلاینده های تجمع یافته و به تبع آن بهبود کیفیت هوای پایتخت خواهد شد. همچنین دما از بعدازظهر روز آینده روند کاهشی خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها