موج
کدخبر : ۲۶۴۱۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-264188

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 130 در وضعیت ناسالم قرار دارد.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران در جمعه 19بهمن 97 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 136 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 130 همچنان در وضعیت ناسالم قرار دارد.

وی گفت: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده تداوم شرایط جوی نسبتا پایدار در صبحگاه روز جاری (جمعه) می باشد و به تدریج از بعدازظهر بر میزان ناپایداری جوی افزوده خواهد شد که افزایش میزان ابرناکی و وزش باد (با بزرگی بین 3 تا 4 متربرثانیه) را در برخی ساعات به دنبال خواهد داشت.

نظری افزود: این وضعیت جوی کمابیش تا روز شنبه ادامه خواهد داشت و برای برخی ساعات وزش باد و در شبانگاه بارش پراکنده باران انتظار می رود. همچنین تا روز آینده دما روند کاهشی خواهد داشت.

وی بیان کرد: بر طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، طی روز جاری شرایط نامطلوب کیفی هوا (به ویژه برای گروه های حساس) در بیشتر مناطق شهر تهران برقرار خواهد بود و انتظار می رود به تدریج از بعدازظهر از غلظت آلاینده های تجمع یافته در روزهای پیشین کاسته گردد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: بر این اساس همراه با افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی تا روز آینده، شرایط کیفیت هوای پایتخت به سمت بهبودی سوق پیدا خواهد کرد و احتمال می رود وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران در روز شنبه در محدوده مرزی بین شرایط سالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار گیرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها