موج
کدخبر : ۳۹۹۳۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-399348

روابط عمومی ریاست‌جمهوری در پاسخ به یکی از روزنامه‌ها مبنی بر شکایت دولت سیزدهم از نشریه مورد نظر، اعلام کرد: سیاست مبنایی دولت مردمی، تعامل حداکثری با رسانه‌ها و ایجاد فضای مفاهمه با اصحاب رسانه است.

به گزارش خبرگزاری موج و به نقل از روابط عمومی ریاست جمهوری، در پی درج مطلبی در روزنامه آفتاب یزد در روز سوم مهرماه جاری و ادعای اعلام شکایت دولت سیزدهم از نشریه مورد نظر، روابط عمومی ریاست‌جمهوری با هدف تنویر افکار عمومی، اطلاعیه‌ای صادر و توضیحاتی درباره این مساله ارائه کرد.

در اطلاعیه روابط عمومی ریاست جمهوری آمده است: در پی درج مطلبی در قالب تیتر یک روزنامه آفتاب یزد در تاریخ سوم مهرماه ۱۴۰۰، که حاوی نسبتی ناروا و غیرمنصفانه به دولت سیزدهم است، موارد ذیل به استحضار افکار عمومی می‌رسد که شکایت مورد اشاره علیه روزنامه آفتاب یزد، چنانکه در متن خبر مندرج در این نشریه نیز به آن اذعان شده، در نوزدهم مردادماه، یعنی چهار روز بعد از تحلیف رییس‌جمهوری دولت سیزدهم اعلام شده است. همانطور که می‌دانید در آن زمان هنوز اعضای دولت جدید به مجلس معرفی نشده و مدیران ارشد دولت سیزدهم در وزارتخانه‌ها و سازمانها مستقر نگردیده و مدیران دولت پیشین، اداره امور را به عهده داشتند.

این اطلاعیه ادامه داد: مضافا اینکه آن شکایت از سوی یکی از سازمان‌های زیرمجموعه یکی از وزارتخانه‌ها مطرح گردیده است. حال چگونه آن جریده محترم رفتار یک مدیر زیرمجموعه یکی از وزارتخانه‌ها را شکایت دولت جدید تلقی نموده است! بدیهی است اطلاق عنوان «دولت رییسی» به عنوان مرجع شکایت چنانکه در تیتر آن روزنامه محترم ادعا شده، نسبتی ناروا و غیرمنصفانه است.

این روابط عمومی خاطرنشان کرد: سیاست مبنایی دولت مردمی، چنانچه بارها از سوی رییس‌جمهوری محترم و سایر مسوولان ارشد دولت عنوان شده، تعامل حداکثری با رسانه‌ها، تلاش برای بهره‌گیری از ظرفیت نظارتی آنها و ایجاد فضای مفاهمه با اصحاب رسانه است. در همین مسیر و در راستای عمل به وعده‌های آیت‌الله رییسی، رییس امور دعاوی و قراردادهای نهاد ریاست‌جمهوری، ۲۹ شهریورماه امسال، در مکاتبات جداگانه‌ای با دادستان کل کشور، ریاست دادگاههای عمومی و انقلاب تهران  و ریاست محاکم تجدید نظر، از همه شکایت‌های مطروحه از سوی این نهاد علیه رسانه‌ها اعلام گذشت کرد و خبر این موضوع نیز در رسانه‌ها منعکس گردید.

این اطلاعیه افزود: تعامل با رسانه‌ها، زمینه‌سازی برای طرح آزادانه انتقادات به معنای کنار گذاشتن قوانین نیست. دولت با نگاهی باز و مسامحه در تفسیر مصادیق، از همه انتقادات رسانه‌ای- فارغ از لحن و نشانگاه نقدها- استقبال می‌کند اما در خصوص عناوینی که در قوانین کشور جرم‌انگاری شده، مبنا را متن قوانین می‌داند.

این روابط عمومی تاکید کرد: دولت و مشخصا دفتر رییس‌جمهوری اسلامی ایران، دست یاری به سوی همه رسانه‌های کشور و عزیزان تلاشگر در عرصه اطلاع‌رسانی دراز کرده است و امید دارد از ظرفیت‌های ممتاز آنها برای گزارشگری صادقانه آنچه در جامعه جریان دارد و همچنین نظارت بر عملکرد دستگاه اجرایی بهره ببرد.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: بدیهی است رعایت دقیق قوانین و مقررات و اخلاق حرفه ای و مصالح عمومی و منافع ملی کشور وظیفه همگانی است و از جامعه رسانه ای کشور انتظار دارد این موازین را رعایت کنند و دیگران را هم به رعایت آن تشویق نمایند.

روابط عمومی ریاست جمهوری تصریح کرد: شکایت مذکور و مطروحه در آن روزنامه ربطی به دولت کنونی ندارد و نسبت دادن آن شکایت به دولت سیزدهم دور از انصاف و عدالت بوده و انتخاب تیتر روزنامه مذکور خطایی دیگر محسوب می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`