موج
کدخبر : ۳۹۰۳۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-390335

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج در رابطه با جزئیات طرح مجلس شورای اسلامی برای ساماندهی بازار خودرو گفت: طرح ساماندهی بازار خودرو از چند وقت پیش پیگیری شده اما تاکنون به نتیجه خاصی نرسیده بود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج درباره جزئیات طرح مجلس شورای اسلامی برای ساماندهی بازار خودرو گفت: طرح ساماندهی بازار خودرو از چند وقت پیش پیگیری شده اما تاکنون به نتیجه خاصی نرسیده بود و به تازگی بحث عرضه خودرو در بورس کالا دوباره مطرح شده است.

سید جواد حسینی کیا درباره جزئیات عرضه خودرو در بورس افزود: تاکنون زمان عرضه خودرو در بورس مشخص نشده است اما مجلس این موضوع را پیگیری می کند و تاکنون روی این مساله توافق به وجود امده که خودرو با قیمت کارخانه در بورس کالا عرضه شود.

او با تاکید بر اینکه خرید خودرو در بورس هم برای افراد مطابق با شرایطی محدود خواهد شد، اظهار کرد: برای عرضه خودرو در بورس کالا سقفی در نظر گرفته نخواهد شد اما  کف برای معامله در بورس قیمت وجود خواهد داشت و تعیین سقفی با این هدف اجرایی می شود که مانع افزایش حباب قیمت در بازار است.

او با تاکید بر اینکه مالیات بر خودرو هم جزو برنامه هایی است که در طرح ساماندهی بازار خودرو دنبال می شود، گفت: به طور قطع طبق این طرح افرادی که بیش از نیاز مصرفی خود خودرو داشته باشد مشمول مالیات خواهند شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`