موج
کدخبر : ۴۰۱۱۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-401192

سرپرست شرکت گاز مازندران:

سرپرست شرکت گاز استان مازندران گفت: با اعتباری بالغ بر 100 میلیارد ریال؛ مشعل گاز در مناطق کوهستانی مازندران روشن شد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، «مقدم بیگلریان» با اظهار این که طرح گازرسانی به 11 روستا در بخش‌ چهاردانگه ساری و یک روستا در بخش هزارجریب شهرستان نکاء به بهره‌برداری رسید، اظهار داشت: با گازدار شدن این روستاها و انجام فرایند اشتراک‌پذیری، 510 خانوار روستایی و بیش از یک هزار و 550 واحد مسکونی از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند می‌شوند.

وی همچنین با بیان اینکه برای پروژه گازرسانی به این روستاها 100 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است، ادامه داد: برای گازرسانی به این روستاها 70 کیلومتر شبکه‌گذاری اجرا و بیش از یک هزار و 400 هزار علمک نصب شده است.

سرپرست شرکت گاز مازندران با بیان اینکه هم‌اکنون 99.9 درصد جمعیت شهری و 95 درصد جمعیت روستایی مازندران از نعمت گاز طبیعی برخوردارند گفت: شرکت گاز تمام تلاش خود را برای گازرسانی به روستاهای باقیمانده که قابلیت گازرسانی را دارند، به کار بسته است.

وی با اشاره به اینکه اکنون گاز طبیعی در شبکه‌های زیرساختی استان به حد کافی وجود دارد و نیاز نیست حتی یک لیتر سوخت فسیلی در بخش های خانگی استان مازندران مصرف شود، افزود: طرح گازرسانی، یک پروژه زیرساختی مهم برای توسعه رفاه و حفاظت از محیط زیست است که شرایط مناسب برای ماندگاری جنگل و محیط زیست را افزایش می‌دهد.

به گزارش موج مازندران، روستاهایی که اخیرا گازدار شدند شامل روستاهای کسوت، حاجیکلا، روشن کوه، سادات محله، ششک، کارنام، مزده، کجرستاق، کندس بن، آخورد و کلاکرده از بخش چهاردانگه ساری و روستای ملاخیل هزارجریب نکاء می باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`