موج
کدخبر : ۳۹۴۰۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-394076

مهدی یعقوبی:

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد عنوان کرد: در حال حاضر بیش از ۶ هزار هکتار فضای سبز در سطح شهر مشهد وجود دارد و فضای سبز شهری یکی از مهمترین تسهیلات و زیرساخت‌های شهری در کلان شهر‌ها است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، مهدی یعقوبی معاون خدمات شهری شهرداری مشهد در خبری اعلام کرد: شناسایی انواع گیاهان مرتعی بومی و روییده شده در نقاط مختلف شهر، در راستای افزایش کاشت گونه‌های بومی، کم نیاز و مقاوم به کم آبی در فضای سبز سطح شهر مشهد صورت گرفته است.

مهدی یعقوبی در ادامه این خبر اضافه کرد: فضای سبز شهری یکی از مهمترین تسهیلات و زیرساخت‌های شهری در کلان شهر‌ها است و در حال حاضر بیش از ۶ هزار هکتار فضای سبز در سطح شهر مشهد وجود دارد که نقش بسیار مهمی در تلطیف هوا، کاهش گرد و غبار، کاهش آلودگی هوا، بهبود کیفیت زیست محیطی شهررا بر عهده دارند.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد همچنین اظهار کرد: اهمیت توسعه فضای سبز باعث شده تا در سال‌های اخیر با انجام تحقیقات فراوان با همکاری مجامع علمی و دانشگاهی، در راستای شناسایی و کاشت انواع گونه‌های بومی، کم نیاز، کم آب طلب و سازگار با اقلیم شهر مشهد اقدامات گسترده‌ای صورت بگیرد که در این راستا بیش از ۲۴۰ گونه گیاهی مرتعی بومی کلانشهر مشهد شناسایی شده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر در حدود ۷ درصد از فضای سبز شهر مشهد ، گونه چمن کاشته شده و با توجه به زیبایی منحصر بفرد این گونه گیاهی در طراحی فضا‌های سبز شهری، همواره یکی از گزینه‌های اصلی طراحان است.

یعقوبی در خاتمه تاکید کرد: اما نیاز آبی بالای این گونه باعث شد تا طی سال‌های اخیر با تلاش فراوان و با همکاری علمی با دانشگاه فردوسی مشهد، گونه چمن "Festuca arundinacea"  شناسایی و تکثیر شود.

آیا این خبر مفید بود؟

پربازدیدترین گروه

گفتگو

ارسال نظر:

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

گفتگو

دیگر رسانه ها

`