موج
کدخبر : ۴۰۷۰۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-407011

راه های ارتقاء مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی یزد در دیدار با رئیس جدید این دانشگاه و با حضور رئیس پارک علم و فناوری یزد بررسی و پیگیری شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، در دیدار رئیس پارک علم و فناوری یزد با رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، بر ارتقای فعالیت های مرکز رشد این دانشگاه تاکید شد.

 به نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، لطفی، رئیس پارک علم و فناوری یزد در این نشست که روز یکشنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۰ برگزار شد، با اشاره به وجود پتانسیل های فراوان برای توسعه فناوری با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، گفت:  طی سالهای گذشته پارک علم و فناوری یزد تلاش کرده تا از این پتانسیل ها برای ارتقاء فناوری استان استفاده نماید.

 وی افزود: مهمترین مسئله در توسعه فناوری حوزه علوم پزشکی، کمبود فضا برای استقرار شرکت‌های این حوزه است.

 لطفی با تاکید بر لزوم برگزاری رویداد هایی برای جذب دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه علوم پزشکی با حمایت این مجموعه، گفت: باید از وجود این افراد استفاده کرده و بخشی از منابع آنها را به سمت توسعه فناوری در حوزه تجهیزات پزشکی و خدمات مهندسی سوق دهیم‌.

 عمیدالدین خطیبی، رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی یزد نیز ضمن ابراز خرسندی از اقدامات انجام شده در زمینه توسعه فناوری در حوزه علوم پزشکی، گفت: باید ظرفیت ها را شناسایی کرد و دانشگاه علوم پزشکی یزد آمادگی انجام اقدامات لازم در این زمینه را دارد.

 معاون فناوری و نوآوری پارک یزد نیز با اشاره به راه اندازی مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی یزد از سال ۹۷، گفت: این مرکز بر اساس تفاهم‌نامه‌ میان پارک و دانشگاه شکل گرفته و در حال حاضر ۱۰ شرکت در آن مستقر هستند.

 شکوهی افزود: در صورت تامین فضای فیزیکی، پتانسیل پذیرش شرکت‌های بیشتری وجود دارد.

او با اشاره به فعالیت‌های مرکز رشد زیست فناوری و شتاب دهنده های این حوزه در پارک علم و فناوری یزد ،گفت :طرح‌های بسیار خوبی برای توسعه مرکز رشد علوم پزشکی توسط پارک ارائه شده که در صورت تامین فضای فیزیکی و انتخاب یک مدیر توانمند برای مرکز، می توانیم حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را نیز اخذ کنیم.

 در پایان مقرر شد رئیس دانشگاه ،ضمن بازدید از مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی یزد، ظرفیت های موجود را بررسی و برای ارتقاء آن با پارک علم و فناوری یزد همکاری نماید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`