موج
کدخبر : ۳۳۸۱۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338188

فرماندار شهرستان یزد گفت: مداحان استان یزد می‌توانند با تریبونی که در اختیار دارند مشکلات و مسائل فرهنگی را برای مردم بیان کرده و در رفع مشکلات جامعه موثر باشند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، اعضای هیئت مدیره بنیاد دعبل خزایی در دیداری با سیدمحمد رستگاری، فرماندار شهرستان یزد ضمن بیان ارائه گزارشی از این بنیاد، خواستار رفع مشکلات و مسائل جامعه مداحان شدند.

سیدمحمد رستگاری فرماندار شهرستان یزد در این نشست اظهار کرد: مداحان استان یزد می‌توانند با تریبونی که در اختیار دارند مشکلات و مسائل فرهنگی را برای مردم بیان کرده و در رفع مشکلات جامعه موثر باشند.

وی با اشاره به اینکه شیوع کرونا نیز در کنار مسائل و مشکلات اقتصادی مزید بر علت شده و وضعیت نامعلومی را در هاله‌ای از ابهام ایجاد کرده است گفت: در ابتدای شیوع این بیماری یزد سومین استان به لحاظ خطرپذیری بود اما با جزم همگانی که در استان ایجاد شد و همچنین بخش اصناف در این زمینه ورود کرده و اقدامات موثری را تحقق بخشیدند.

فرماندار یزد ادامه داد: شرایط بحرانی کرونا محدودیت‌هایی را ایجاد کرد و شرایط سختی حاکم شد اما پس از مدتی دوباره شاید این وضعیت به سختی گرفته نشد و مجدد شیوع را شاهدیم که شرایط ناپایداری رقم خورده اما اینکه بخواهیم محدودیت‌های دور اول را اعمال کنیم، به دلایل مختلف ممکن نیست .

رستگاری افزود: برگزاری برنامه‌های ماه محرم از دغدغه‌های اصلی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا است و با توجه به اینکه محرم در یزد با هیچ جای کشور قابل مقایسه نیست و یزد حسینیه ایران لقب گرفته و برنامه‌های این ماه با جمعیت‌ زیاد برگزار می‌شود لذا این نگرانی‌ها وجود دارد تا خدای نکرده به طور خاص برای استان یزد مشکل‌ساز نشود.

وی ادامه داد: هیئت‌های مذهبی باید برنامه ریزی‌های لازم و آمادگی کافی را داشته باشند تا از سوی ستاد ملی و استانی تصمیم‌گیری در این زمینه صورت گیرد، ما نظرات مختلف را در استاد استانی منعکس خواهیم کرد اما قطعا عزاداری ماه محرم در سال جاری به شکل گذشته برگزار نخواهد شد و با محدویت‌هایی مواجه خواهیم شد.

رستگاری بر حفظ حرمت و جایگاه و شان مداحان تاکید کرد و آمادگی فرمانداری یزد برای رفع دغدغه‌های این جامعه را اعلام کرد و گفت: با توجه به جایگاه و ارتباط و تاثیرگذاری این جامعه به معنای واقعی کلمه دست یاری به شما می‌طلبیم تا در اجرای برنامه‌ها و رفع مشکلات شهرستان یاری‌گر این نهاد باشید.

علیرضا جدیدی، معاون فرمانداری یزد نیز در این نشست گفت: مداحان، شعرا و ذاکران اهل بیت با توجه به اینکه تریبونی هستند که مورد توجه اقشار مختلف قرار دارند باید به رفع مسائل مختلفی که جامعه با آن درگیر است و همچنین مسائل فرهنگی توجه ویژه داشته باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها