موج
کدخبر : ۳۶۱۹۹۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-361995

احمد اسکندری:

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: در هیچ شرایطی نباید دانش آموزان بیش از ده نفر در کلاس حضور یابند و شیوه نامه نحوه گروه بندی، ورود و خروج و میزان حضور دانش آموزان به دلیل تفاوت در شرایط مدارس توسط شورای مدرسه تدوین شده و ارسال می شود.

به گزارش خبرگزاری موج کرمان؛ احمد اسکندری نسب، مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان در نشست با شورای معاونان آموزش و پرورش استان گفت: آموزش برای پایه های اول و دوم ابتدایی و نیز  دروس عملی شایستگی های فنی در شاخه های کارودانش و فنی حرفه ای در مناطق زرد و آبی از ابتدای بهمن ماه به صورت حضوری برقرار می شود  و بازگشایی در مدارس زیر 50 نفر و مناطق آبی برای تمام پایه ها خواهد بود.

 وی با تاکید بر انجام مصوبات ستاد کرونا افزود: این مصوبه برای تمام مناطقی که توسط ستاد ملی مقابله با کرونا تعیین وضعیت شده اند، بدون استثنا اجرایی خواهد شد.

اسکندری نسب با تشریح چگونگی تشکیل کلاس های آموزش حضوری تصریح کرد: در هیچ شرایطی نباید دانش آموزان بیش از ده نفر در کلاس حضور یابند و شیوه نامه نحوه گروه بندی، ورود و خروج و میزان حضور دانش آموزان به دلیل تفاوت در شرایط مدارس توسط شورای مدرسه تدوین شده و ارسال می شود.

 مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان در خصوص آمادگی مدارس برای حضور دانش آموزان اظهار کرد: تمهیدات لازم در دستورالعمل ابلاغی در نظر گرفته شده و در آن وظایف ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق و مدیران مدارس مشخص است؛ و رعایت مقررات و پروتکل های بهداشتی و نظارت بر آن ها مورد تاکید می باشد.  

احمد اسکندری نسب با بیان این نکته که مدرسه در شرایط فعلی کارکرد های عادی خود را نخواهد داشت؛ گفت: مدارس می بایست طبق شیوه نامه های ارسال شده با رعایت نکات بهداشتی و در نظر گرفتن تهویه مناسب در کلاس ها عمل نمایند و حتی المقدور زمان حضور دانش آموزان در مدرسه در حد ضرورت و معطوف به آموزش باشد.

 وی ضمن تشکر و قدردانی از زحمات معلمان با بیان اینکه بحث آموزش از تدریس جدا است گفت: مسئله امروز دانش آموزان پایه اول و دوم ما یک مسئله ملی است و بحث سواد یک نسل در میان است.

 اسکندری نسب ادامه داد: این مسئولیت سنگین بر دوش ما نهاده شده که پیامد آن در زندگی و آینده این دانش آموزان تاثیر گذار خواهد بود و شایسته است ما قدری بیشتر از آنچه که در گذشته فعالیت می کردیم، تلاش کنیم و من اطمینان دارم آموزگاران ما در این میدان هم مانند همیشه خوش خواهند درخشید.

 مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان در خصوص روند آموزش ها درشبکه شاد و تلویزیون تصریح کرد: ادامه فعالیت این دو بستر مانند گذشته خواهد بود و دانش آموزان و معلمان می توانند در کنار آموزش های حضوری، از برنامه های متنوع تلویزیون که توسط همکاران توانمند و با تجربه ما تهیه شده است و همچنین از محتواهای بارگذاری شده در شبکه شاد استفاده نمایند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها