موج
کدخبر : ۳۲۴۳۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-324308

معاون استاندار کرمانشاه:

محمدابراهیم الهی تبار در جلسه شورای اطلاع‌رسانی استان کرمانشاه گفت: وضعیت استان کرمانشاه در بحث کنترل بیماری کرونا نسبت به کشور مناسب‌تر است و بین استان‌های ۲۶ تا ۲۸ قرارگرفته‌ایم.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، معاون سیاسی استاندار کرمانشاه بابیان اینکه اطلاع‌رسانی شفاف به‌موقع و سریع از ابتدای طرح مقابله با کرونا در دستور کار استان بوده تأکید کرد: در استان برای مقابله با کرونا در کرمانشاه چندصدایی وجود نداشته و همراهی و همدلی مردم و گروه‌های اجتماعی جای تقدیر دارد.

الهی تبار اظهار داشت: طرح فاصله‌گذاری اجتماعی مقابله با کرونا حول سه محور جلوگیری از ترددهای بی‌مورد، تأمین نیازهای مردم و جلوگیری از شیوع کرونا در کرمانشاه بود که اطلاع‌رسانی خوبی برای آن شکل گرفت و در کل اقداماتی که در استان شکل گرفت مطلوب بوده است.

وی افزود: وضعیت استان کرمانشاه در بحث کنترل بیماری کرونا نسبت به کشور مناسب‌تر است و بین استان‌های ۲۶ تا ۲۸ قرارگرفته‌ایم و این حاصل رفتار قابل‌قبول و همراهی ۸۰ درصدی شهروندان با برنامه‌های ستاد کرونا بوده است.

الهی تبار همچنین با اعلام اینکه " بر اساس نظرسنجی صورت گرفته ۹۵ درصد از طرح "فاصله‌گیری اجتماعی" استقبال نموده‌اند افزود: از ابتدای اجرای طرح، سازمان‌ها تشکل‌ها و احزاب سیاسی ورود حامیانه داشته و از مردم دعوت به مراقبت و رعایت توصیه‌ها کردند.

معاون استاندار ادامه داد: علاوه بر آن از ابتدای برنامه مقابله با کرونا در استان نیز شخصیت‌ها ادبی هنری و فرهنگی درخواست همکاری از مردم با توصیه‌ها را در فضای رسانه‌ای داشته‌اند که البته نیاز به بازنشر بیشتر دارد.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه "نقض تصمیمات و توصیه‌های ستاد مقابله با کرونا به‌عنوان یک قبح اجتماعی مطرح شود" از رسانه‌ها خواست که موارد نقض تصمیمات ستاد کرونا از سوی برخی افراد، شرکت‌ها یا واحدها به‌عنوان رفتار هنجارشکنانه را بازنشر کنند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه با اشاره به مسدود شدن پارک‌ها، تفرجگاه‌ها و اماکن گردشگری استان در روز سیزده‌بدر در جهت مقابل با کرونا تأکید کرد: رسانه‌ها با فضاسازی و اطلاع‌رسانی مناسب مردم و شهروندان را به در خانه ماندن و عدم شکل‌گیری اجتماعات در روز طبیعت ترغیب کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها