موج
کدخبر : ۳۳۶۵۷۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336571

رسول ‌پناه:

سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: بازی ‌ها ادامه یابد یا خیر، پرسپولیس قهرمان است و با وضعیت سایر تیم‌ها، برای قطعی شدن قهرمانی به دو برد نیاز داریم. موضوع این است که قهرمانی ما در زمین، زیبنده‌تر است تا اینکه سازمان لیگ ما را قهرمان اعلام کند.

به گزارش خبرگزاری موج، مهدی رسول پناه سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره وضعیت خودش اظهار کرد: چند هفته پیش پس از عیادت از یک بیمار، احساس کردم که به کرونا مبتلا شدم. شرایطم رو به بهبود بود و روز گذشته (یکشنبه) تستم منفی شد و امروز در باشگاه حاضر شدم. التهاب عضلانی و تب پس از یکی دو روز به سراغ من آمد که خدا را شکر خفیف بود و قرنطینه را آغاز کردیم.

وی درخصوص شرایط خانواده خود گفت: همه اعضای خانواده، از جمله مادرم به کرونا مبتلا شدند که مادرم در ICU است. متأسفانه این بیماری هولناک است و مردم هم آن را اصلاً جدی نمی‌گیرند. اوضاع وحشتناک است و یک تخت خالی در بیمارستان‌ها وجود ندارد. دولت زحمت می‌کشد، اما در کرونا کار از دستش در رفته است. ماسک‌ها هم که نظارتی روی ساخت آنها نیست، به تنهایی اکتفا نمی ‌کند و ممکن است مردم دچار بیماری شوند.

* اوضاع کشور با کرونا واقعاً خراب است

سرپرست باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه اوضاع کشور با این بیماری واقعاً خراب است، تصریح کرد: بخش‌ های اطفال و قلب بیمارستان ‌ها تعطیل شده و در حیاط بیمارستان‌ها هم بیماران کرونا هستند. اوضاع فراتر از قرمز است.

رسول‌پناه افزود: کرونا گرفتگی رگ و لخته خون ایجاد می‌کند و ممکن است این لخته در مغز، قلب یا کلیه باشد. ویروس به همه جا حمله می‌کند، در انتقال خون و اکسیژن اختلال ایجاد می‌کند و باعث سکته یا از دست دادن کلیه یا کبد می‌شود. کرونا یک بیماری پُرهزینه است و هر تست PCR، نهصد هزار تومان تا یک میلیون تومان هزینه دارد که همه نمی‌توانند از پس آن بربیایند.

وی درباره شرایط باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: کارها به خوبی پیش می ‌رفت و در مسیر خودش حرکت می ‌کرد. صبح تا شب کار پرسپولیس را در منزل انجام می‌دادم و راننده برای اینکه من اسناد را امضا کنم، به خانه ما می‌آمد. برخی اوقات که نیاز به حضورم بود، با رعایت پروتکل‌ها از خانه بیرون می‌آمدم و کارها را انجام می‌دادم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در مورد مشکل ذی‌حساب با بازیکنان تیم خاطرنشان کرد: ذی‌ حساب تنها کسی است که با مدیرعامل، پای چک‌ها را امضا می‌کند. ذی‌حساب برای ما فرستادند که وزارت اقتصاد باید او را تایید کند و این رویه زمان می‌برد وگرنه جدلی در کار نبود و فقط گفتند صبر کنید. حقوق پرسنل مشروط به امضای ذی‌حساب بود که منتظر حضور او در باشگاه شدیم. از اختیار خودم استفاده کردم و گفتم چک پرسنل را بدهید. حقوق پرسنل تا امروز پرداخت شده و بازیکنان 70 درصد قرارداد خود را گرفتند. امروز هم پاداش چند پیروزی و حقوق معوقه آنها را پرداخت خواهیم کرد.

رسول ‌پناه درخصوص وضعیت علیرضا بیرانوند اظهار داشت: در قرارداد آنتورپ با پرسپولیس نوشته که بیرانوند باید تا 25 اسفند برای تست‌های پزشکی به بلژیک می‌رفت و تا 11 تیر باید بازیکن رسمی آنتورپ شود. استعلامی از فیفا گرفتیم و فیفا هم به بخشنامه‌ای استناد کرد. با آنتورپ مکاتبه کردیم و این باشگاه هم مقدمات سفر بیرانوند، از جمله ویزا و بلیت را فراهم کرد. بیرانوند هم یک بار خواست برود که او را بازگرداندند. آنتورپ اما اعلام کرد این بخشنامه، مستلزم توافق دو باشگاه است. برای جلوگیری از التهاب و شکایت، اعلام کردیم تا 11 تیر از حضور بیرانوند در پرسپولیس جلوگیری کردیم تا تعیین تکلیف شود و او در بلژیک تست بدهد. ما به تعهدات خود عمل کردیم و منتظریم آنتورپ هم به تعهداتش عمل کند.

وی در خصوص ابتلای چند بازیکن استقلال و فولاد به کرونا و ادامه لیگ گفت: امیدوارم سلامتی همه برگردد. سازمان لیگ ابتدا باید راستی‌آزمایی کند. چون برخی آزمایشگاه‌ها تست‌های منفی و مثبت کاذب دارند. سازمان باید آزمایشگاه‌های معتمد معرفی کند تا تیم‌ها در این آزمایشگاه‌ها تست بدهند. در شرایط فعلی، فوتبال پاکیزه‌ترین شغل است و پروتکل‌ها بهتر رعایت می‌شود. آیا عوامل اجرایی، فیلمبردارها و عکاس‌ها هم تست کرونا داده‌اند؟ اگر با دقت نظارت شود، 75 درصد می‌توان مسابقات را برگزار کرد. البته سلامت مردم اولویت ماست.

* تابع تصمیمات سازمان لیگ هستیم

سرپرست باشگاه پرسپولیس که با برنامه «تهران ورزشی» رادیو تهران گفتگو می‌کرد، درباره احتمال تعطیلی لیگ برتر خاطرنشان کرد: تابع تصمیمات سازمان لیگ هستیم. بازی ‌ها ادامه یابد یا خیر، پرسپولیس قهرمان است و با وضعیت سایر تیم‌ها، برای قطعی شدن قهرمانی به دو برد نیاز داریم. موضوع این است که قهرمانی ما در زمین، زیبنده‌تر است تا اینکه سازمان لیگ ما را قهرمان اعلام کند.

رسول‌پناه درباره پایبندی کارگزار باشگاه به تعهدات خود عنوان کرد: با مشکلات اقتصادی فعلی، کارگزار به تعهداتش عمل می ‌کند. در قرارداد گفتیم کارگزار می‌تواند پرداختی بخشی از قراردادش را 15 روز به تاخیر بیندازد. آنها بخشی از مبلغ مورد نظر را پرداخت کردند و بخشی را در این مدت پرداخت خواهند کرد تا به وعده پرداخت 30 میلیارد تومان، جامه عمل بپوشانند. با این اقتصاد بیمار و شرایط بحرانی، کارگزار با ما همکاری می‌کند و از آنها تشکر می‌کنم.

وی درخصوص حواشی تبلیغات اینستاگرامی باشگاه توسط کارگزار گفت: بهره ‌برداری تبلیغاتی را در قرارداد به کارگزار واگذار کردیم، اما در چارچوب قانون و باشگاه. آنها با شرکتی قرارداد بستند که هفته‌ای 500 میلیون و ماهی دو میلیارد تومان از تبلیغات درآمد دارند که شیطنت‌هایی در این باره شده است. اگر مسئله‌ای باشد، باشگاه تذکرات لازم را می‌دهد. قبلاً از اینستاگرام باشگاه برای تبلیغات استفاده می‌کردند، آن هم بدون پرداخت یک ریال.

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره عدم پرداخت مبلغ رضایتنامه یحیی گل ‌محمدی به باشگاه شهر خودرو اظهار داشت: گفتیم قرارداد از لحاظ شکلی مشکل داشت، نه ماهیتی. از نهادهای نظارتی استعلام گرفتیم و قرار شد موارد را در هیئت‌مدیره تصویب کنیم. انشاءالله از شرمندگی شهر خودرو خارج می‌شویم و مبلغ مورد نظر را پرداخت می‌کنیم

رسول ‌پناه در پاسخ به این پرسش که آیا درست است که می‌گویند بیمار بهبود یافته تا هفت ماه به کرونا مبتلا نمی‌شود، گفت: این موضوع قطعی نیست. چون باکتری در شکل‌های مختلف حمله می‌کند و ممکن است افراد به نوع جدید کرونا مبتلا شوند. همه چیز در حد اظهار نظر است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها