موج
کدخبر : ۳۲۸۶۳۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328638

علیرضا قراگوزلو مطرح کرد:

مدیر امور طیور جهاد کشاورزی همدان با اشاره به وجود بیش از ۳۴۰ هزار کلنی زنبورعسل در استان همدان، از بهره گیری کندوهای زنبور عسل به منظور انجام عمل تلقیح در باغات میوه و مزارع سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، علیرضا قراگوزلو ، مدیر طیور سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با اشاره به بهره از کندوهای زنبور عسل به منظور انجام عمل تلقیح در باغات میوه و مزارع، گفت: بر اساس هماهنگی‌های به‌عمل آمده با مدیریت باغبانی، مدیریت زراعت و حفظ نباتات استان همدان و همکاری ناظرین کشاورزی کندوهای زنبور عسل به منظور انجام عمل تلقیح در باغات میوه، مزارع دانه‌های روغنی به کارگرفته خواهند شد.

مدیر امور طیور، زنبورعسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی استان همدان ادامه داد: بر اساس نتایج به دست آمده از آمارگیری زنبورستان های استان که به طور همزمان در سراسر کشور انجام می‌گیرد، استان همدان با توجه به سرشماری سال گذشته دارای ۲ هزار و ۴۸۱ واحد زنبورستان است که دو هزار و ۵۳۸ نفر در این حرفه شاغل هستند.

وی با اشاره به  وجود بیش از ۳۴۰ هزار کلنی زنبورعسل در استان همدان، افزود:  این کلونی‌ها تولیدی بالغ بر ۳ میلیون و ۴۷۷ هزار و ۹۷۹ کیلوگرم عسل، ۳۴ کیلوگرم ژل رویال و ۹ هزار و ۶۰ کیلوگرم گرده گل دارند.

وی گفت: این کلنی ها همچنین ۴۸ هزار و ۸۴۷ کیلوگرم موم، ۲ هزار و ۲۴۹ کیلوگرم بره موه و ۰.۰۱۵ کیلوگرم زهر تولید می‌کنند.

قراگوزلو عنوان کرد: تعداد ۷۸۷ زنبور دار و تعداد ۷۲ واحد زنبورداری در استان همدان زیر پوشش بیمه هستند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها