موج
کدخبر : ۲۷۳۰۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-273037

به منظور پیشگیری از بروز سیل؛

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: به منظور جلوگیری از جاری شدن سیلاب لازم است که خورهای بندرعباس، رودخانه ها و مسیل های استان هرمزگان توسط دستگاه های متولی لایروبی شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «رضا مدرس» با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید از روز جمعه 23 فروردین ماه به استان هرمزگان گفت: به منظور جلوگیری از جاری شدن سیلاب لازم است که خورهای بندرعباس، رودخانه ها و مسیل های استان هرمزگان توسط دستگاه های متولی لایروبی شود.

وی تاکید کرد: شهرداری بندرعباس لایروبی خورهای بندرعباس را در دستور کار قرار داده است و باید سریع تر اقدامات لازم در این زمینه را انجام دهد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: هم استانی ها باید اخطاریه‌های هواشنایی به منظور رعایت نکات ایمنی و پیشگیری از بروز هر حادثه ای را جدی بگیرند.

مدرس بر ضرورت رعایت توصیه های ایمنی در زمان بارندگی افزود: طی مدت بارندگی افراد باید از قرارگیری در محل مسیل ها، آبنماها و هنگام عبور از آب‌نماها تدابیر لازم را اتخاذ کنند و با توجه به احتمال سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه های استان هرمزگان از عبور رودخانه پرهیز نمایند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار هرمزگان تاکید کرد: با توجه به متلاطم شدن دریا و افزایش ارتفاع موج مردم باید نکات ایمنی را لحاظ نمایند و از سفرهای غیرضروری با توجه به وضعیت ناپایدار جوی خودداری کنند.

وی خاطر نشان کرد: از مردمی که در حاشیه رودخانه ها و مناطق فرسوده سکونت دارند درخواست می شود نسبت به اخطاریه داده شده از طریق رسانه جمعی توجه داشته باشند.

مدرس با بیان اینکه نیروهای امداد و دستگاه های اجرایی در آماده باش کامل به سر می‌برند، اضافه کرد: روستاییان، کشاورزان و دامداران از چرای دامها در مناطق مرتفع و اطراق در حاشیه رودخانه ها جلوگیری کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها