موج

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میناب عنوان کرد:

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میناب گفت: امسال 10 پروژه با اعتبار 3 میلیارد تومان در شهرستان میناب به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری موج «خسرو بهرام نژاد» شامگاه گذشته در یک نشست خبری گفت: در سال 1397 پروژه های متعددی در شهرستان میناب اجرا شد؛ در بخش آبخیزداری شهرستان میناب 10 پروژه با اعتبار 3 میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

وی افزود: از این 10 پروژه  2 پروژه در حوزه آبخیزداری شهرستان میناب، 3پروژه در روستای سرنی و 5 پروژه نیز در حوزه آبخیزداری هشتبندی بوده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میناب، بیان داشت: در حال حاضر نیز یک پروژه با اعتبار 500 میلیون تومان در دست اجراست.

رفع تصرف 168 هکتار از اراضی ملی در میناب

بهرام نژاد  با اشاره به اهمیت حفاظت و صیانت از اراضی ملی، گفت: امسال حدود 168 هکتار از اراضی ملی رفع تصرف گردید.

وی با اشاره به پروژه‌های کلاسر گفت: این پروژه یکی از پروژه های مهم ما محسوب می‌شود که از 530 هکتار در شهرستان موفق شدیم 218 هکتار از آن را در سال جاری تکمیل کنیم.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میناب ادامه داد: در شهرستان میناب 60 هزار رویشگاه آویشن وجود دارد که برآورد میکه بین 30تا 35 تن برداشت داشته باشیم.

بهرام نژاد با اشاره به اینکه به دنبال احیای پارک جنگلی میناب هستیم عنوان کرد: درختانی که در پارک جنگلی کاشته شده بود از گونه های آب دوست بودند و به همین دلیل باعث از بین رفتن خود درختان و خشک شدن کامل چاه های آب شدند.

در سال جاری قاچاق گیاهان دارویی نداشته ایم

خسرو بهرام نژاد اظهار کرد: 102سازه آبخیز داری در شهرستان میناب وجود دارد که حدود 34 میلیون متر مکعب حجم آب گیری دارند.

وی با اشاره به اینکه به بارندگی اخیر در دو مرحله سازه ها آبگیری شده اند اظهار کرد: در بارندگی‌ اول 22 میلیون متر مکعب و 17 میلیون متر مکعب از سیلاب ها نیز مهار شده اند و ما به هدف خود رسیده ایم.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میناب در پایان افزود: در سال جاری هیچ گونه قاچاق گیاهان دارویی نداشته ایم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها