English

سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، سازمانی دانش پایه و پیشرو در نوآوری است

دبیر ستاد حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری از حمایت ویژه این ستاد از فعالیت های فناورانه سازمان راهداری وحمل‌ونقل جاده‌ای خبر داد.

سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، سازمانی دانش پایه و پیشرو در نوآوری است

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از راهداری، در پی بازدید رئیس‌جمهور از محصولات فناورانه در خانه نوآوری و فناوری ایران (iHiT)، یکی از محصولات دانش پایه که با حمایت این سازمان و ستاد حمل و نقل پیشرفته، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توسط شرکت دانش بنیان ساخته شده، به نمایش گذاشته شد. بر مبنای این گزارش دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان حمل و نقل پیشرفته و فضایی از مرکز توسعه آموزش، مطالعات و نوآوری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای بازدید کرد.

در این بازدید که زمینه‌های مشترک فعالیت و فرصت های جدید پیش رو، مورد بحث و تبادل نظر طرفین قرار گرفت، شکری دبیر ستاد حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری ضمن اعلام آمادگی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد حمل و نقل پیشرفته از طرح های کلان، توسعه و تسریع در دستیابی به اهداف مشترک مشخص شده در حوزه های ایمنی، هوشمند سازی و فناوری را از اولویت های اصلی برشمرد.


رئیس مرکز توسعه آموزش، مطالعات و نوآوری سازمان راهداری وحمل‌ونقل جاده‌ای بررسی راهکارهای توسعه و تقویت زیست بوم نوآوری، فناوری و بسترسازی استفاده از ظرفیت شرکتهای دانش بنیان و استارات آپ‌ها در حوزه راهداری، حمل و نقل و هوشمند سازی را از اهداف این نشست برشمرد.

حمزه ذاکری در این دیدار با اشاره به ارتقای جایگاه مشارکتی نخبگان در شناسایی مسائل و تاثیر مثبت رویکردهای فناورانه در حل آنها در طی سال‌های اخیر، از نقش فرصت ساز و موثر معاونت علمی و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در همکاری مشترک در خصوص برگزاری رویدادهای فنی و تخصصی و انعقاد قراردادهای مطالعاتی،پژوهشی و اجرایی قدردانی کرد.

وی ۱۰ محور فناورانه و تولید بار اول را تشریح و ابراز امیدواری کرد با ادامه حمایت های معاونت علمی و استفاده از دانش فنی داخلی گام موثری در ارتقا جایگاه خودکفایی علمی کشور برداشته شود.

رئیس مرکز توسعه آموزش ،مطالعات و نوآوری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همچنین از تعریف سه پروژه جدید ایران ساخت با مشارکت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان در لبه فناوری به‌منظور توسعه فعالیت های تخصصی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای خبر داد.


ذاکری با اشاره به تلاش همه جانبه سازمان به منظور حفظ روند پیشرو بودن سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در حوزه فناوری های نوین، راهبرد این سازمان را تبدیل شدن به سازمانی دانش بنیان در افق ۱۴۰۴ عنوان کرد.

شایان ذکر است با حضور شکری و هیات همراه، از آخرین دستاوردهای مرکز شبیه ساز رانندگی حرفه‌ای که محصول حمایت مشترک معاونت علمی و سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای است، بازدید بعمل آمد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه