موج
کدخبر : ۳۷۶۰۰۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376002

در سفر وزیر راه و شهرسازی به هرمزگان؛

طی سفر وزیر راه و شهرسازی به هرمزگان عملیات ساخت بزرگترین مجتمع مسکونی کشور شامل 10 هزار واحد مسکونی در قالب 605 بلوک با اعتباری بالغ بر هفت هزار میلیارد تومان در بندرعباس کلنگ زنی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی برای کلنگ زنی ساخت بزرگترین مجتمع مسکونی کشور و افتتاح چند طرح مسکونی و تجاری امروز به هرمزگان سفر می‌کند.

فریدون همتی استاندار هرمزگان در این باره عنوان کرد: عملیات ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی در بندرعباس امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی آغاز می‌شود.

همتی این طرح را بزرگترین طرح تولید و عرضه مسکن در کشور عنوان کرد و افزود: در زمین‌های ۳۵۰ هکتاری بندرعباس، ۱۰ هزار واحد مسکونی با زیربنای ۱۰۰ تا ۱۵۰ مترمربع در قالب ۶۰۵ بلوک ساختمانی ساخته می‌شود.

او گفت: این مجتمع مسکونی دارای تاسیسات و زیرساخت‌های شهری، مسجد، مهدکودک، مدرسه، درمانگاه، کلانتری، ورزشگاه، بوستان و فضای سبز خواهد بود.

استاندار هرمزگان افزود: قرارداد ساخت این طرح ۴۸ ماهه است، ولی با برنامه ریزی‌های صورت گرفته باید در مدت ۳۸ ماه تحویل داده شود.

همتی گفت: برای تکمیل این طرح بزرگ به ۷ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز است.

وی افزود: مجتمع مسکونی- تجاری دریای نور هم که با مشارکت بخش خصوصی و با ۸۸ میلیارد تومان سرمایه گذاری ساخته شده است، امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری می‌رسد.

استاندار هرمزگان گفت: مرکز تجاری ۲۵۰ واحدی گامبرون نیز که برای خدمات رسانی به شهرک پیامبراعظم (ص) ساخته شده، از دیگر طرح‌هایی است که امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری می‌رسد.

همتی افزود: امروز ساخت ۲۵۴ واحد طرح اقدام ملی مسکن هم در شهرک پیامبراعظم (ص) بندرعباس شروع می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها