موج
کدخبر : ۳۷۷۹۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377935

مدیرکل بیمه سلامت استان مازندران خبر داد:

مدیرکل بیمه سلامت استان مازندران گفت: بیش از ۴۵۰۰ نفر از بیماران خاص در سطح استان تحت پوشش بیمه سلامت استان قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، رسول ظفرمند با اعلام این خبر اظهار داشت: دولت در سال‌های اخیر برنامه‌های جامعی را در حوزه سلامت و بهداشت جامعه به اجرا در آورده است و سازمان بیمه سلامت نیز به عنوان سازمانی پیشرو در پیاده‌سازی دولت الکترونیک، طرح‌های نوینی را در زمینه ارائه خدمات الکترونیک به جامعه هدف به انجام رسانده است.

وی ادامه داد: بیش از ۴۵۰۰ نفر از بیماران خاص استان شامل بیماران تالاسمی، هموفیلی، دیالیزی، پیوند کلیه و ام اس تحت پوشش بیمه سلامت استان قرار دارند که بیش از ۱۲۷ هزار بار مراجعه به مؤسسات درمانی در سال ۹۹ داشته اند.

مدیرکل بیمه سلامت استان مازندران گفت: در این راستا اداره کل بیمه سلامت مازندران در سال گذشته ماهانه بیش از ۴۶ میلیارد ریال بابت هزینه درمان این عزیزان به مؤسسات درمانی پرداخت کرده است.

وی با اشاره به اینکه موضوع بیماران صعب‌العلاج در دنیا به عنوان یک اولویت مهم با هزینه‌های بسیار سنگین برای فرد بیمار و دولت، بیان داشت: فرهنگ سازی و توانمندسازی افراد در زمینه حفظ سلامت به خصوص آشنایی با روش‌های پیشگیری از این بیماری‌ها توسط مسئولین و متولیان سلامت جامعه نقش بسیار مؤثری در مدیریت بیماری‌های خاص ایفا می‌کند، هر چند مسئولین کشور در زمینه پوشش درمان بیماران خاص از هیچ تلاش و کوششی فروگذار نکردند.

مدیرکل بیمه سلامت مازندران در پایان گفت: با توجه به اجرای پروژه‌های الکترونیک ارائه خدمات توسط سازمان بیمه سلامت و دقت در ثبت نیازمندی‌های دارویی و درمانی بیماران خاص، امیدواریم از برخی اشکالات و نقص‌های گذشته پیشگیری گردد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها