موج
کدخبر : ۳۶۶۲۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366289

شهردار چالوس خبر داد:

شهردار چالوس از آغاز طرح تخفیف عوارض شهری در چالوس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، شهردار چالوس با تأکید بر اینکه با توجه به نزدیک شدن پایان دوره مدیریتی شورا و شهرداری نباید خللی در انسجام، هماهنگی، سرعت و کیفیت کارهای عمرانی ایجاد کند، اظهار داشت: برای شهرداری به‌عنوان نهاد حقوقی مستقل چه دوره‌ای، چه سالی و چه ماهی مفهوم ندارد.

وی ادامه داد: شهرداری باید بر اساس برنامه‌های عمرانی، نیازهای شهر و بودجه های مصوب سالانه، فعالیت‌های عمرانی و خدماتی و اداری را به پیش برد و نزدیک شدن به پایان دوره مدیریتی نباید خللی در انسجام، هماهنگی و سرعت کارها ایجاد کند.

جعفر ردایی رفع ترافیک شهری و تأمین پارکینگ عمومی در مرکز شهر را از اساسی ترین مشکلات دانست و عنوان کرد: لحاظ کردن مسائل و امیال شخصی و گروهی در این موضوع مهم عاقلانه نیست، چرا که فرصت اندکی داریم و اقدامات باید سرعت بگیرد.

وی با اشاره به‌اینکه بودجه شهرداری چالوس در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۶ افزایش ۵۰۰ درصدی داشته است، گفت: پس از سالها سهم عمرانی از سهم جاری پیشی گرفته اما کنترل و نظارت بر اقدامات عمرانی، افزایش کیفیت و پرهیز از هزینه‌های غیر ضروری و اقتصادی بودن پروژه‌ها اهمیت زیادی دارد.

شهردار چالوس با تأکید بر اینکه شهرداری باید کار زیربنایی بلند مدت انجام‌ دهد، هم پروژه‌های میان مدت و هم اقدامات کوتاه مدت، اظهار کرد: برای همه این امورات باید با برنامه حرکت کرد.

وی با بیان اینکه برای رسیدگی به نیازهای فوری شهروندان سامانه ۱۳۷ در سال آینده فعال تر خواهد شد، گفت: در بودجه ۱۴۰۰ پیش بینی لازم برای این مهم صورت گرفته است.

ردایی بیان کرد: برابر مصوبه شورای شهر ۱۵ درصد به نرخ کل عوارض و بهای خدمات سال ۹۹ برای سال ۱۴۰۰ افزوده خواهد شد.

وی افزود: همچنین تا پایان اسفندماه شهرداری برای مؤدیان پرداخت نقدی ۲۵ درصد تخفیف عوارض و ۵۰ درصد بهای خدمات را اعمال می کند.

این مسئول با بیان اینکه که در ۶ ماه آخر فعالیت دوره پنجم شورا شاهد اتفاقات خوبی در این خصوص خواهیم بود، اظهار داشت: پنج پروژه اجرای رینگ ۲ شهری، ساماندهی رودخانه ( پل تا پل )، احداث جاده ساحلی از میدان خط هشت تا فرج آباد، تعریض و تملک واحدهای تجاری خیابان ۱۷ شهریور و توسعه پارکینگ‌ در مرکز شهر پروژه‌های راهبردی شهر چالوس است.

وی گفت: طی هفته‌های آینده با بهبود وضعیت آب و هوایی و تأمین قیر و اعتبارات لازم روکش آسفالت سرعت پیدا خواهد کرد.

 ردایی افزود: بعد از تصویب متمم بودجه و ابلاغ آن در دی ماه ۲۰ فقره آگهی مناقصه و حدود ۵۰ فقره فرایند استعلام و یک فقره ترک تشریفات جمعا به ارزش ۷۰ میلیارد تومان برای تسریع در فعالیت های عمرانی انجام گردید که جا دارد از اداره عمران، اداره مالی و امور قراردادهای شهرداری قدردانی بعمل آورم.

 وی در پایان گفت: کار در شهرداری در مواجهه با رفع نیازها و توقعات شهروندان و محدودیت‌های قانونی و کمبود منابع با سختی‌های زیادی همراه است که باید با تلاش، صبوری و پشتکار قوی مشکلات را حل کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها