موج
کدخبر : ۳۶۳۱۲۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363121

تجارت کرونایی؛

برخی از رانندگان خطی در بخش کجور و دهستان زانوس رستاق با سؤاستفاده از حیات خلوت بی تدبیری و محروم از مدیریت دلسوز و مردمی و نظارت، اقدام به تجارت و کاسبی کرونایی کرده و به طور خودسرانه نرخ کرایه را افزایش دادند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران؛ نزدیک به یک سال است که ویروس کرونا کشور ما را نیز درگیر خود کرده است و آسیب‌های فراوانی به ویژه در بخش اقتصاد و معیشت به خانواده ها وارد آورده است شرایط سخت ایران ایجاد کرده است.

در روزهای نخست شیوع ویروس کرونا، نایاب شدن ماسک و مواد ضدعفونی کننده در سطح داروخانه ها و بازار، موجی از نگرانی را در جامعه به وجود آورده است که می بایست در این شرایط بحرانی بهداشتی تدبیری اساسی برای برون رفت از این وضعیت اندیشیده می‌شد که در همین راستا در یک بسیج همگانی و در سایه وحدت و همدلی همه اقشار پا به میدان گذاشتند و در کمترین زمان ممکن اقدام به تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده و حتی گان پزشکی کردند و به صورت رایگان در اختیار عموم مردم و کادر بهداشت و درمان قرار داده شد و آرامشی دلپذیر همراه با روحیه مضاعف بر جامعه تزریق شد.

 ناگفته نماند که در همان روزهای نخست شیوع ویروس مرگبار کرونا که پر از اضطراب و استرس خاصی بود، متأسفانه برخی ها که بویی از وجدان و انسانیت نبرده بودند، اقدام به احتکار و یا گرانفروشی اقلام مذکور بهداشتی و درمانی کردند و به فکر کاسبی و تجارت کرونایی خود بودند که البته همانطور که گفته شد در یک بسیج همگانی همراه با وحدت و همدلی، خیلی زود نقشه های آن عده سودجو و کاسبکاران کرونایی نقش بر آب شد.

اما اکنون پس از گذشت حدود یک سال از شیوع ویروس کرونا و تلاش و همت همه گروههای دولتی و غیردولتی به ویژه کادر پرتلاش و سختکوش بهداشت و درمان در خط مقدم مبارزه با این ویروس مرگبار که حتی در این راه به شهادت رسیدند، ولی متأسفانه شنیده شده است که برخی از رانندگان خطی در بخش کجور و دهستان زانوس رستاق با سؤاستفاده از حیات خلوت بی تدبیری و محروم از مدیریت دلسوز و مردمی و نظارت، اقدام به تجارت و کاسبی کرونایی کرده و به طور خودسرانه نرخ کرایه را افزایش دادند و فشار اقتصادی و معیشتی ناشی از شیوع کرونا بر روستائیان کم بضاعت و حتی بی بضاعت کم بود که افزایش خودسرانه و نجومی کرایه ها در دهستان زانوس رستاق نیز بر آن اضافه شده است.

این دسته از رانندگان به طور خودسر نرخ کرایه در این مسیر را نفری 30 هزار تومان برای سرنشین چهار نفره و نفری 35 هزار تومان برای سرنشین سه نفره اعلام کرده اند و برای خود کاسبی و تجارت کرونایی به راه انداختند و مسئولان استان مازندران، شهرستان نوشهر و بخش کجور هم عین خیالشان نیست که چه بر سر مردم منطقه می آید.

جالب اینجاست که گویا یکی از مسئولان منطقه گفته است مگر ما به رانندگان این محور سهمیه بنزین یا لاستیک می دهیم که حالا بیاییم برای افزایش خودسرانه نرخ کرایه این مسیر با آنها برخورد قانونی کنیم تا نرخ ها برابر مصوبه قانونی تعیین شود؟

اینگونه اظهارنظر کردن جای شگفتی دارد زیرا یک مسئول در برابر مردم باید احساس مسئولیت کند نه آنکه با سخنی غیرمنطقی، سعی در چشم پوشی از این تخلف آشکار خودسرانه از سوی برخی رانندگان در روز روشن داشته باشد.

سؤال این است که آقای مسئول، وظیفه شما در قبال مردم روستایی این منطقه چیست؟

آیا بهتر نیست یه خاطر این که توان مدیریت کردن این موضوع را ندارید، لااقل استعفا داده تا مدیریتی دلسوز و کارآمد جایگزین شود.

طبیعت زیبا و معصوم بخش کجور نوشهر فقط برای عکس انداختن با کت و شلوار و ژست های خاص نیست.

واقعا در بخش کجور چه خبر است؟

نویسنده:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها