موج
کدخبر : ۳۵۸۲۳۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-358238

با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهوری؛

با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهوری نخستین نیروگاه زباله‌سوز شمال کشور در نوشهر رسمأ افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، در آئین افتتاح و بهره‌برداری این پروژه که در محل نیروگاه زباله‌سوز نوشهر و با حضور مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی برگزار شد، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با اشاره به اینکه توسعه در حوزه شهری توجه ویژه به مقوله محیط‌زیست شهری را می‌طلبد، اظهار داشت: پسماندها از جمله دغدغه‌های مدیریت شهری هستند.

افتتاح نیروگاه زباله سوز نوشهر

مهدی جمالی‌نژاد ادامه داد: توسعه شهر با رشد موجب افزایش نرخ پسماند کشورمان شده است و روزانه 58 هزار تن پسماند در کشورمان تولید می‌شود.

963

وی با بیان اینکه سرانه تولید پسماند در شهرها روزانه 800 گرم و در روستاها روزانه 500 گرم است، تصریح کرد: تغییر کیفیت پسماند از خشک به تر موجب استفاده از تکنولوژی‌های برتر و نوین شده است و باید در این عرصه حضوری جدی داشته باشیم.

افتتاح نیروگاه زباله سوز نوشهر

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با قدردانی از پیگیری مسئولان استانی، شهرستانی، شهرداری و شورای شهر نوشهر در راه‌اندازی و بهره برداری نیروگاه زباله سوز نوشهر، گفت: معضل پسماند در استان‌های شمالی حل شود و این موضوع بسیار مهم است.

به گزارش موج مازندران؛ گفتنی است، استان مازندران در زمینه پسماند به هشت زون تقسیم بندی شده است که یکی از آن‌ها زون نوشهر است و این پروژه که از سال 91 آغاز شد دارای ظرفیت تولید برق ۱۴ هزار مگاوات در سال با اعتبار ارزی ۱۴ میلیارد دلار در بخش تجهیزات و هزینه تأمین زیرساخت‌ها و اجرای ساختمانی ۴۰ میلیارد تومان است.

نیروگاه زباله سوز نوشهر که در فضایی به مساحت 2.5 هکتار بنا شده است ازحمایت‌های مالی دفتر مقام معظم رهبری برخوردار بوده است.

نویسنده:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها