موج
کدخبر : ۳۲۹۳۱۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329318

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران خبر داد:

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران گفت: با اجرای طرح بهسازی مسکن در روستاهای کشور ، ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستاییان مازندران در برابر بلایای طبیعی مقاوم سازی شد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، حسین خانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت : حدود ۱۷۰ هزار واحد مسکونی روستاییان این استان در دولت تدبیر و امید با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت با سود پنج درصد مقاوم سازی شد.

وی ادامه داد:  تعداد واحدهای مسکونی غیر مقاوم در روستاها ی استان طبق پیش بینی سال ۸۶ زمان اجرای طرح بهسازی مسکن روستایی حدود ۳۶۰ هزار واحد بوده که تاکنون حدود ۶۰ درصد از این واحدهای مسکونی با نظارت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مساعدت تسهیلاتی بانک های عامل مقاوم سازی در آن انجام شده است.

خانی بیان داشت : برآورد می شود که حدود ۱۴۰ هزار واحد مسکونی در روستاهای استان با میانگین عمر بالای ۲۵ سال وجود دارد که نیاز به بهسازی و بازسازی دارد و تسهیلات مورد نیاز نیز در استان برای بهسازی این واحدها وجود دارد.

وی میانگین استاندارد عمر واحدهای مسکونی در ایران را بین ۲۵ تا ۳۰ سال بسته به نوع مصالح ساختمانی کاربردی اعلام کرد و بیان داشت: طرح بهسازی مسکن روستایی مصوب مجلس شورای اسلامی فرصت مناسبی را برای نوسازی واحدهای فرسوده در روستاها قرار داده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها