موج
کدخبر : ۳۲۸۸۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328850

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران خبر داد:

مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران گفت:۱۱۱موتور سوار پارسال در حوادث رانندگی مازندران جان باختند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۲ درصد افزایش داشت.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، علی عباسی اظهار داشت: بر اساس آمار مراکز بابل با ۱۷،  بهشهر و ساری هر کدام با ۱۶ نفر بیشترین شهر و رامسر،  سوادکوه و نور هر کدام با یک نفر کمترین تلفات موتور سوار در آن به ثبت رسید.

وی ادامه داد: بیشترین گروه سنی که مرگ موتور سوار‌ها در آن اتفاق افتاده، گروه سنی ۲۱ تا ۲۰ سال با آمار ۲۵ فوتی است و کمترین گروه سنی کمتر از ۱۰ سال با ۲ فوتی گزارش شده است.

عباسی تصریح کرد: ماه‌های خرداد با ۲۱، مرداد با ۱۲ و شهریور با ۱۱ مورد بیشترین و کمترین آن در ماه‌های فروردین، آذر، دی و بهمن هر کدام با ۶ مورد ثبت شده است.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به فوت ۸۳ نفر از موتور سواران در محور برون شهری و روستایی و ۲۸ نفر در محور درون شهری گفت: ۶۲ نفر در بیمارستان و ۴۸ نفر در محل حادثه فوت کردند.

عباسی بیان داشت: بر اساس بررسی انجام شده از ۱۱۱ مورد فوتی موتور سواران ۵۶ مورد با سواری،  ۱۳ مورد با وانت بار،  ۱۷ مورد با کامیون، موتور با ۶، واژگونی ۶، برخورد با شی ثابت ۱۰ و سایر با ۳ مورد هستند.

وی تاکید کرد: ضربه مغزی و عوارض ناشی از آن و سپس خونریزی وسیع، صدمات و شکستگی‌های متعدد از عوامل دیگر منجر به مرگ در موتورسواران در سال ۹۸ بوده که امید می‌رود با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و استفاده از کلاه ایمنی شاهد کاهش چشمگیر آن باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها