موج
کدخبر : ۲۶۶۸۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-266864

استاندار مازندران:

استاندار مازندران با بیان اینکه مردم به نقش موثر شورا امید بستند،گفت:هنوز متاسفانه نتوانستیم بدرستی نقش و جایگاه شورا درک کنیم .

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، احمد حسین زادگان در نشست با رئیس و اعضای شورای اسلامی استان با بیان این که شورا یک نهاد مترقی است که باید به حداکثر کارآمدی دست یابد، افزود:مردم در انتخابات شوراها پررنگ و پرشور شرکت می کنند به امید آن که قدم های بزرگ و موثر در مدیریت شهری برداشته شود.

وی با بیان این که شورا، پل ارتباطی بین دولت و مردم است، یادآور شد: ارتباط بین شما و مسئولین باید قوی تر و نزدیک تر باشد و تعامل بین این دو نهاد دولتی و مردمی مستحکم تر شود تا بارقه های امید مردم خاموش نشود.

استاندار مازندران ، تسلط بر قوانین، دستورالعمل ها و ضوابط را برای شوراها الزامی دانست و بر آموزش اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا به صورت مستمر بویژه آموزش مجازی تاکید کرد.

وی بر توسعه متوازن در همه بخش ها و نقاط استان تاکید کرد و یادآور شد: در بهره گیری از برخی مزیت ها و ظرفیت های بالقوه استان غفلت صورت گرفته است که از آن جمله می توان به ظرفیت های بخش کشاورزی به عنوان یک فرصت توسعه ای و اشتغالزا اشاره نمود که در صورت نگاه علمی واقتصادی امروز بخش عمده مشکلات پیش روی استان مرتفع می شد و امروز این مهم در دستور کار استان قرار دارد.

استاندار مازندران در این راستا از اجرای طرح اصلاح دام سبک، اصلاح بذر و توسعه فضای گلخانه ای در استان خبر داد و افزود: با واحدهای اقتصادی سازمان بنیاد شهید مذاکرات لازم صورت گرفت تا با پشتیبانی و سرمایه گذاری در تولید گوشت سفید، واحدهای مرغداری استان دیگر به ورطه تعطیلی کشانده نشوند.

حسین زادگان از تهیه بسته فرصت سرمایه گذاری استان خبر داد و افزود: در این طرح؛ ظرفیت های سرمایه گذاری مازندران در حال تدوین است.

نماینده عالی دولت در استان با بیان این که اختلاف و واگرایی از مسایلی است که مازندران درگیر آن است و نمی توان بدون هم افزایی و هم بینشی استان را ساخت، گفت: از آغاز به کار در کسوت استاندار تلاش کردم در سایه اعتدال سیاسی همه ظرفیت ها و توانمندی های استان را در بخش های مختلف به کمک بطلبم و هم گرایی و تعامل را شعار اصلی خود برای کار می دانم.

وی با بیان این که با نگاه یکپارچه به مازندران باید امید برای اعتلای استان را تقویت کرد، افزود: باید برای مردم امید اجتماعی ایجاد کنیم و زمینه را برای مشارکت مردم و نهادهای اجتماعی در امور فراهم نماییم.

حسین زادگان با اشاره به این که اشتغال و معیشت؛ امروز دغدغه اصلی مردم است، تاکید کرد: در کنار هم با اتکا به همراهی نیروهای مشفق و دلسوز باید در مسیر آبادانی مازندران گام برداریم.

وی بر ضرورت مدیریت مشارکتی استان و دادن نقش به مردم و سمن ها در امور تاکید کرد و گفت: سامانه نمتا برای دریافت نظرات و پیشنهادهای آحاد مردم و گروه های مختلف فکری، سیاسی، دانشگاهی و ... راه اندازی شده است.

استاندار مازندران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که مصوب کردیم تا مجوز برای معدن جدید صادر نشود و کسانی که الزمات زیست محیطی را رعایت نمی کنند، معادنشان تعطیل شود، خاطرنشان کرد: ظرفیت معدنی استان بالاست و ذخایر جدید معدنی نظیر روی، مس و ... شناسایی شده است که در جهت رونق اقتصادی و تقویت اشتغال بسیار موثر است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها