موج

9 دستگاه آمبولانس‌ با حضور ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سعید نمکی معاون امور اجتماعی و برنامه‌ریزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران تحویل این دانشگاه شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، مراسم تحویل آمبولانس‌های بنز اسپرینتر به ناوگان اورژانس مازندران با حضور ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سعید نمکی معاون امور اجتماعی و برنامه‌ریزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران انجام شده است.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در سال‌جاری 50 آمبولانس بنز اسپرینتر در مازندران توزیع شده و ظرفیت استانی را در این زمینه 50 درصد افزایش داده است.

ایرج حریرچی بیان کرد: امروز نیز 9 دستگاه آمبولانس استاندارد و مجهز به شهرهای سوادکوه، آمل، بابلسر، محمودآباد، بهشهر، چالوس، قائم‌شهر، نور و ساری اختصاص یافت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر پوشش ناوگان اورژانس 115 مازندران به 94 درصد رسیده است، افزود: با توجه به اینکه جاده‌های استان به دلیل تردد بسیار نیازمند چنین امکاناتی بودند وزارت بهداشت وظیفه خود را در این زمینه تا حد امکان انجام داد و مردم نیز باید ایمنی را در جاده‌ها رعایت کنند.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: استان مازندران در زمینه پزشک خانواده پیشرو بوده است و خیلی آرام و عاقلانه با همکاران بین‌بخشی، مشارکت مردم، پزشکان، بیمه‌ها و نمایندگان استان کار بزرگی را در حوزه سلامت انجام می‌دهند و وحدت عملکردی و نظم و نظارت جدی دارند.

ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و هیأت همراه صبح امروز از مرکز خدمات جامع سلامت روستایی در ذغال‌چال ساری بازدید کردند.

این مرکز در دو طبقه با هزینه 800 میلیون تومان ساخته شده و جمعیت 6 هزار نفری را زیرپوشش قرار می‌دهد.

همچنین از مرکز خدمات جامع سلامت روستایی در دنگسرک میاندورود بازدید شد، این مرکز در زمینی به مساحت 3 هزار مترمربع، زیربنایی 550 مترمربع با هزینه 900 میلیون تومان ساخته شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها