موج
کدخبر : ۳۸۰۰۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380062

«همسایه‌های خانم جان» روایت پرستار مدافع حرم، احسان جاویدی از چهار ماه حضورش در بیمارستان ابوکمال سوریه نوشته زینب عرفانیان رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری موج، آئین رونمایی از کتاب همسایه‌های خانم جان همزمان با سالروز گرامیداشت آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت در سازمان رسانه‌ای اوج برگزار شد.

این کتاب روایت پرستار مدافع حرم احسان جاویدی از چهارماه حضورش در بیمارستان ابوکمال سوریه به قلم زینب عرفانیان نویسنده دو اثر تحسین شده «درگاه این خانه بوسیدنی است» و «مربع‌های قرمز» است که توسط نشر شهید کاظمی منتشر شد.

* شهیدی که باعث شد کتاب «مربع‌های قرمز» نوشته شود

در ابتدا حاج حسین یکتا در تمجید از قلم زینب عرفانیان تصریح کرد: در جلسه رونمایی از کتاب شهید رحیمی حضور داشتم همین باعث شد کتاب «رسول مولتان» را بخوانم، البته آن زمان توجهی به نویسنده کتاب نداشتم و شناختی از او نداشتم، اما بعد از اتمام کتاب به دوستان گفتم این کتاب اولین و قشنگ‌ترین کتاب روایت جنگ نرم است.

راوی دفاع مقدس در ادامه گفت: چون ادبیات نوشتاری «رسول مولتان» بسیار نزدیک به ادبیات گویشی ما بود، جویای نویسنده کتاب شدم و طی چند جلسه‌ای که با خانم عرفانیان داشتیم تصمیم گرفتم نگارش خاطراتم را به دست ایشان بسپارم. در واقع شهید رحیمی باعث خیر شد تا کتاب «مربع‌های قرمز» نوشته شود.

وی با بیان اینکه احسان جاویدی پس از خواندن کتاب «مربع‌های قرمز» تصمیم به انتشار خاطراتش گرفت، تشریح کرد: من معتقدم خانم عرفانیان رشته تسبیح خاطرات مادر شهیدان خالقی پور، همسر شهید رحیمی، برادر احسان جاویدی و بنده است.

* عرفانیان: «همسایه خانم جان» روایتی است از جوانانی که پرچم ایران را در قلب قلمرو خیالی داعش بالا بردند

زینب عرفانیان نویسنده کتاب با اشاره به اینکه این کتاب اولین اثرش در حوزه مقاومت است گفت: «همسایه خانم جان» روایتی است از جوانانی که پرچم ایران را در قلب قلمرو خیالی داعش بالا بردند و با خونشان پایش ایستادند. آنها که در جهان، منطقه و سوریه برای ایران و مردمانش آبرو خریدند ولو به قیمت با ارزش‌ترین دارایی یعنی جان شان.

نویسنده «همسایه‌های خانم جان» ادامه داد: آن‌ها اگر نبودند و جنگ را بیرون از مرزها اداره نمی‌کردند امروز باید در کرمانشاه می‌جنگیدیم و وقایع این نبرد دیگر مثل امروز با عزت روایت نمی‌شد بلکه حسرت بود.

عرفانیان تصریح کرد: «همسایه‌های خانم جان» روایتی از سربازان مکتب حاج قاسم است. روایتی از لایه‌های زیرین نبرد سوریه. روایتی از اخلاص و سبک نبردشان. سبک برخوردشان با اسیر و نوع خدمت رسانی شان، خدمت به همسایگان خانم جان، همسایگانی هرچند بی معرفت به حق همسایگی و اسیر تفکرات معاندانه داعش.

* جاویدی: کام نوزادان داعشی را به تربت سیدالشهدا متبرک می‌کردیم

 احسان جاویدی راوی کتاب با اشاره به یکی از خاطرات جالبش در بیمارستان زنان و زایمان سوریه گفت: زمانی که راهی سوریه می‌شدم مادرم یک مهر تربت در ساکم گذاشت تا با آن نماز بخوانم، هنگامی که نوزادان داعشی متولد می‌شدند از این مهر استفاده می‌کردیم و کامشان را با تربت سیدالشهدا برمی‌داشتیم. حتی در گوش این نوزادان اذان با ذکر اشهد ان علی ولی الله می‌گفتیم تا دشمن امیرالمومنین علی و اولادش نشوند.

وی ادامه داد: در مدت چهار ماه حضورم در سوریه ۲۶۰ نوزاد داعشی را با همین شیوه به دنیا آوردیم.

* اهداء انگشتر حاج قاسم به راوی و نویسنده کتاب

در پایان با پرچم گنبد حضرت زینب(س) و پنج انگشتر اهدایی از طرف خانواده سردار شهید قاسم سلیمانی از همسر احسان جاویدی مدافع حرم و راوی کتاب، زینب عرفانیان نویسنده کتاب، حاج حسین یکتا، مادر شهیدان خالقی و همسر یکی از شهدا تجلیل شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها