English

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز:

هفته ملی سلامت، فرصتی برای افزایش آگاهی عمومی نسبت به موضوع سلامت است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اشاره به اینکه، هفته ملی سلامت امسال با شعار «سلامت خانواده، مردمی سازی سلامت» گرامی داشته می شود، گفت: این رویداد ملی فرصتی برای افزایش توجه و آگاهی عمومی نسبت به موضوع سلامت است.

هفته ملی سلامت، فرصتی برای افزایش آگاهی عمومی نسبت به موضوع سلامت است
به گزارش خبرگزاری موج فارس

، سید وحید حسینی، در نشست خبری که امروز همزمان با دومین روز هفته ملی سلامت برگزار شد، با گرامیداشت دوم اردیبهشت، سالروز تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فرمان حضرت امام خمینی(ره)، اقدام اخیر این مجموعه را در حمله به رژیم صهیونیستی، مورد تقدیر قرار داد.

گرامیداشت روز سعدی، شاعر بلندآوزاه شیرازی، دیگر مناسبتی بود که رئیس دانشگاه علوم پزشکی به آن اشاره و جایگاه این شاعر نامدار را در فرهنگ و ادب پارسی، رفیع خواند.

او با اشاره به انتخاب شعار «سلامت خانواده، مردمی سازی سلامت» برای هفته ملی سلامت امسال، این رویداد ملی را فرصتی برای افزایش توجه و آگاهی عمومی نسبت به موضوع سلامت دانست.

مسوول ارشد حوزه سلامت فارس با بیان اینکه همه ابعاد پیشرفت اجتماعی از خانواده آغاز می شود، افزود: با توجه به اهمیت بالای مقوله سلامت و به ویژه سلامت خانواده ها، امسال در هفته ملی سلامت به این موضوع پرداخته شده است.

به گفته حسینی امسال در هفته ملی سلامت موضوع محوری سلامت خانواده و بهره مندی از ابزارهای مختلف برای مردمی سازی این امر؛ موضوعات آموزش و پرورش، سلامت زمین، سلامت روانی اجتماعی، رسانه و فرهنگ سلامت، جوانی جمعیت، غذای سالم، ورزش و فعالیت بدنی مورد توجه قرار گرفته است.

او همچنین مقوله سلامت خانواده را یک حق و یک مسوولیت دانست که در هفته ملی سلامت امسال نیز به این موضوع پرداخته شده است.

علوم پزشکی شیراز

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه این نشست به بیان مهم ترین اولویت های مجموعه سلامت استان در برنامه ریزی ها و اقدامات اشاره کرد و گفت: موضوع سلامت فراتر از یک رویداد و زمان، بلکه رسالتی جامع بر عهده مجموعه دانشگاه است که در تمام ایام سال، به صورت شبانه روزی و در ابعاد مختلف دنبال می شود.

او توسعه اهداف جوانی جمعیت در حیطه سلامت را از جمله مهم ترین اهداف دانشگاه علوم پزشکی شیراز برشمرد که به صورت مستمر، در حال پیاده سازی است.

ارتقای سلامت روانی جامعه، دیگر اولویتی بود که رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز به آن اشاره کرد و ادامه داد: در همین راستا ضمن تلاش برای تقویت راهکارهای مراقبتی در حیطه سلامت روان گروه های مختلف جامعه؛ توسعه تخت های بستری بیماران اعصاب و روان در استان و همچنین راه اندازی سامانه خودکشی در مرکز پایش مراقبت های درمانی دانشگاه با هدف رصد و پیشگیری از موارد خودکشی، انجام شده است.

حسینی همچنین به موضوع آموزش همگانی سلامت اشاره کرد که در شعار امسال هفته ملی سلامت نیز مورد توجه قرار گرفته و با ابزارهای رسانه ای و فرهنگ سازی در حال انجام است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز مدیریت روند شیوع بیماری های غیرواگیر با مشارکت تمامی سازمان ها و نهادهای مرتبط را بخش دیگری ازماموریت های مجموعه سلامت استان عنوان کرد و افزود: همچنین با توجه به ضرورت نیاز به بازسازی زیرساخت های آموزشی و درمانی در استان به ویژه در شهر شیراز، این مهم با رایزنی در سطوح بالادستی با هدف راه اندازی دو ابربیمارستان و توسعه دیگر مراکز از جمله پردیس شهید دوران، دنبال می شود.

مسوول ارشد حوزه سلامت فارس بهبود معیشت کارکنان در تمامی مدارج و حوزه ها را نیز دیگر اولویت مسوولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز عنوان کرد که از طریق مجموعه وزارت بهداشت، سازمان برنامه و بودجه و دیگر نهادها پیگیری می شود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه