English

تشریح برنامه های هفته سلامت در آموزش و پرورش فارس

با توجه به فرا رسیدن هفته ملی سلامت، ویژه برنامه‌های این هفته برای دانش‌آموزان از سوی مسئولان تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس اعلام شد.

تشریح برنامه های هفته سلامت در آموزش و پرورش فارس
به گزارش خبرگزاری موج فارس

، سید کاظم حسینی، در این خصوص گفت: هر ساله یکم تا هفتم اردیبهشت ماه به نام هفته سلامت نامگذاری می شود که شعار امسال با عنوان سلامت خانواده با مردمی سازی سلامت است و هر روز این هفته به یک موضوع اختصاص داده شده است. 

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس افزود: در راستای تحقق اهداف تربیت زیستی و بدنی سند تحول بنیادین و همسو با شعار هفته سلامت در آموزش و پرورش استان فارس برنامه هایی تدوین و به ادارات ارسال گردید تا به صورت هدفمند و همگانی به اجرای برنامه ها در این هفته بپردازند.

حسینی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند: "سلامت جزو مسائل درجه یک هر کشوری است" گفت: در این راستا ضمن آگاهی بخشی به خانواده ها و عوامل تربیتی مدارس که در حفظ و اعتلا سلامت دانش آموزان موثرند بصورت ویژه برنامه ریزی و تلاش شده است.

وی گفت: در کنار برنامه ریزی های صورت گرفته از روسا و کارشناسان سلامت ادارات خواسته شد که ابتکارات و خلاقیت هایی در راستای گرامیداشت هر چه بهتر این هفته اجرا نمایند.

رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش فارس نیز گفت: طی برنامه ریزی که برای برگزاری هرچه بهتر این هفته انجام شد با اولویت سلامت خانواده و مردمی سازی سلامت و آموزش سبک زندگی سالم از خانه تا جامعه و پیرو شعار امسال علاوه بر برنامه های ابلاغی به ادارات و بازدید میدانی حوزه سلامت اداره کل از سطح اجرای برنامه های عمرانی و طرح های سلامت و بهداشت مدارس، برنامه هایی نیز در سطح اداره کل تعیین گردیده است.

فاطمه قاسمی در تشریح برنامه های هفته سلامت گفت: دیدار با پیشکسوتان و تدارک شرایط غربالگری سلامت ایشان توسط پزشک و مراقبین سلامت در کانون پیشکسوتان استان، برپایی مرحله استانی المپیاد آماده تحت عنوان دادرس در چهار قطب استانی، گرامیداشت آغاز هفته سلامت در دبستان نیاکوثری ناحیه یک، برپایی نمایشگاه و برنامه های حفاظت از محیط زیست با موضوعیت سلامت خانواده و سلامت زمین در بوستان آزادی با حضور دانش آموزان از جمله این برنامه هاست.

وی در تشریح دیگر برنامه های هفته سلامت گفت: غربالگری کارکنان اداری شامل بینایی سنجی، شنوایی سنجی و آزمایش و غربالگری کامل سلامت جسم با دستگاه آنالیز بیو اسکن، جلسه آموزشی مباحث سلامت جسم در محیط اداری و ارگونومی ویژه کارکنان اداره کل در مراسم سه شنبه های مهدوی از دیگر برناما های این هفته است.

وی در ادامه گفت: پیاده روی همگانی کارکنان اداری با دعوت از کارکنان اداره کل آموزش و پرورش، اداره کل نوسازی، اداره استثنایی، نواحی چهار گانه، اداره آموزش و پرورش عشایری در ورزشگاه بعثت، برپایی نمایشگاه عکس سلامت درنگار خانه اداره کل، گرامی داشت هفته سلامت در دبستان دخترانه دکتر حسابی ناحیه ۲، برگزاری وبینار آموزش سلامت خانواده با آموزش مدیریت بحران در طرح ماهر ویژه گروه هدف از دیگر برنامه های هفته سلامت است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه