English

فرمانده نیروی دریایی ارتش:

توسعه تمدن دریایی در سندهای بالادستی کشور مورد تاکید است

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: در سندهای بالادستی کشور تاکید بر اهمیت تمدن دریایی شده است.

توسعه تمدن دریایی در سندهای بالادستی کشور مورد تاکید است
به گزارش خبرگزاری موج

​، امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش در حاشیه دومین همایش ملی تمدن دریایی مسیر پیشرفت که از صبح امروز در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) در حال برگزاری است در جمع خبرنگاران، گفت: در سندهای بالادستی کشور تاکید بر اهمیت تمدن دریایی شده است.

فرمانده نیروی دریا یی ارتش گفت: سرمایه گزاری و فرهنگ سازی در عرصه دریا به ما برای رسیدن به اهداف مان بسیار کمک خواهد کرد.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و تاکید فرماندهی معظم کل قوا در این بیانیه بر اهمیت استفاده از ظرفیت‌های حوزه دریا برای پیشرفت کشور، گفت: مقام معظم رهبری در این بیانیه بر تمدن اسلامی و بهرمند از ظرفیت‌های دریایی تاکید دارند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: در سیاست‌های دریا محور نیز بر اهمیت اقتصاد دریا تاکید شده و تمدن سازی مورد نظر است.

امیر ایران گفت: سیاست‌های بالادستی و اهمیت دریا برای پیشرفت کشور ما را بر آن داشت تا با مشارکت همه فعالان در عرصه دریا این همایش ملی را برگزار کنیم که امسال شاهده برگزاری دومین همایش ملی تمدن دریایی _مسیر پیشرفت هستیم. آنچه مهم است تمدن سازی است زیرا سرمایه گزاری و فرهنگ سازی در عرصه دریا به ما برای رسید به اهداف مان بسیار کمک خواهد کرد.

وی ادامه داد: محورهایی که در این همایش دنبال می‌کنیم همه در سیاست‌های ابلاغی آمده که آن جمله می‌توان به حوزه امنیت دریا، حوزه اقتصاد دریا و حوزه‌های علمی اشاره کرد اما موضوع اصلی برای ما اقتصاد دریا محور است که می‌تواند پیشگامی در اقتصاد و پیشرفت کشور را دهند که داشته باشد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: در این همایش دو انجمن نقش محوری دارند یکی انجمن جغرافیای کشور و دیگری انجمن ژئوپولتیک است تفاوت همایش امسال با سال گذشته مشارکت بیشتر دانشجویان و البته تعداد و تنوع مقالات ارسالی به همایش است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه