English

معاون وزیر خارجه ایران در لاهه:

تحریم‌ها مغایر حقوق بین‌الملل و کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی است

معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه ایران که برای شرکت در پنجمین کنفرانس بازنگری کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی به لاهه سفر کرده است با همتای عراقی و معاون وزیر تجارت روسیه دیدار کرد.

تحریم‌ها مغایر حقوق بین‌الملل و کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی است

به گزارش خبرگزاری موج، رضا نجفی در جریان دیدار با البرزنجی معاون امور حقوقی و چندجانبه وزارت امور خارجه عراق در خصوص موضوعات مشترک دوجانبه و بین المللی از جمله مباحث کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی گفت‌ وگو کرد.

وی همچنین با رئیس هیات فدراسیون روسیه در کنفرانس بازنگری، معاون وزیر صنعت و تجارت این کشور بطور جداگانه ملاقات و در خصوص تقویت و ارتقای روابط و همکاری‌های دوجانبه و بین المللی بحث و تبادل نظر کرد.

دو طرف همچنین در خصوص موضوعات و مسائل مرتبط با کنوانسیون و سازمان منع سلاح‌های شیمیایی گفت‌ وگو کردند.

کنفرانس بازنگری کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی هر پنج سال یکبار با هدف بررسی و ارزیابی اجرای مفاد کنوانسیون برگزار می‌شود. پنجمین دور کنفرانس بازنگری از ٢٥ لغایت ٢٩ اردیبهشت ١٤٠٢ در مقر سازمان در لاهه در حال برگزاری است.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان ساعاتی پیش در سخنانی در این اجلاس تصریح کرد که تحریم‌ها مغایر حقوق بین‌الملل و کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی است.

وی ضمن اشاره به اهمیت جهان‌شمولی این کنوانسیون گفت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان بزرگترین قربانی سلاح‌های شیمیایی در تاریخ معاصر، هرگونه تحریم علیه اعضای مستقل این سازمان توسط برخی از دولت‌های عضو را مغایر حقوق بین الملل و کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی می‌داند.

نجفی با تاکید بر غیرقانونی و غیرانسانی بودن ماهیت تحریم‌ها، خواستار لغو فوری آنها شد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه