موج
کدخبر : ۳۹۴۷۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-394769

بازتاب استعفای آملی لاریجانی از شورای نگهبان در روزنامه های امروز

آرمان ملی نوشت: آملی با استعفای خود از شورای نگهبان درگیری و اختلافات خود را با بخشی از بدنه ساختار آشکار کرده و این به نظر خیلی‌ها معانی زیادی در خود دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، کناره گیری آملی لاریجانی از عضویت در شورای نگهبان در روزنامه های امروز با عناوینی چون «فصل جدیدی از به حاشیه رفتن لاریجانی ها»، «یک گام تا پله آخر» و «حسینی خراسانی جانشین آملی لاریجانی» بازتاب یافت.

 

روزنامه شرق در این باره نوشت: آملی‌لاریجانی که بعد از رد صلاحیت برادرش برای انتخابات ریاست‌جمهوری به‌شدت به عملکرد شورای نگهبان نقد وارد کرده بود، در‌ نهایت تصمیم گرفت از شورای نگهبان استعفا دهد.

دلخوری او از عملکرد شورای نگهبان تا جایی پیش رفت که اعتبارنامه ابراهیم رئیسی را امضا نکرد. امری که سخنگوی شورای نگهبان آن را عادی جلوه داد. او حتی در مراسم تحلیف هم غایب بود البته در مراسم تنفیذ حضور داشت اما برادرش غایب هر دو مراسم بود.

با این اوصاف، بار دیگر نقش برادران لاریجانی در آسمان سیاسی کشور کم‌  رنگ‌تر خواهد شد و گویی ستاره بخت آنها رو به افول است.

 

روزنامه «آرمان ملی» هم در گزارشی نوشت: اختلافات آملی لاریجانی با شورای نگهبان زمانی به اوج رسید که صلاحیت علی لاریجانی برادرش به دلایل نامعلومی که هرگز گفته نشد برای حضور در رقابت های ریاست جمهوری مورد تایید قرار نگرفت. بعد از این بود که آملی لاریجانی که خود عضوی از این شورا به شمار می‌رفت رد صلاحیت‌ها را غیر قابل دفاع دانست و در رشته توئیت‌هایی به شورای نگهبان خرده گرفت.

در مراسم تحلیف رئیسی نیز غایب بود و شاید مهمتر و معنادارتر از آن اینکه اعتبارنامه رئیسی نیز توسط او امضا نشد و در واقع در اقدامی بی‌سابقه کاری کرد تا یکی از اعضای شورای نگهبان اعتبار نامه رئیس‌جمهور را تایید نکرده باشد، اکنون نیز با استعفای خود از شورای نگهبان درگیری و اختلافات خود را با بخشی از بدنه ساختار آشکار کرده و این به نظر خیلی‌ها معانی زیادی در خود دارد.

هر چه بود اینکه بعد از ماجرای طبری، نامه محمدیزدی، حملات صداو سیما و... مشخص بود که وی به سمت عزلت سیاسی گام بر می‌دارد و حضورش در مجمع تشخیص مصلحت نظام  هم چندان چیزی را تغییر نمی‌دهد. به نظر می‌رسد فصل جدیدی از به حاشیه رفتن ‌لاریجانی‌ها بعد از این فرا خواهد رسید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها