موج
کدخبر : ۳۷۸۳۱۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378316

امروز با شروع روز چهارم ثبت نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، تعداد دیگری از نامزد‌ها با حضور در ستاد انتخابات کشور، آمادگی خود را برای شرکت در انتخابات، اعلام کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج،  از ساعت ۸ صبح ۲۱ اردیبهشت ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری آغاز شد.

ثبت‌نام از داوطلبان فقط در وزارت کشور انجام می‌شود و داوطلبان تا روز ۲۵ اردیبهشت فرصت دارند در این انتخابات ثبت‌نام کنند.

شورای نگهبان در فاصله روز‌های ۲۶ تا۳۰ اردیبهشت صلاحیت داوطلبان را رسیدگی می‌کند. از روز ۳۱ اردیبهشت تا ۴ خرداد نیز شورای نگهبان فرصت دارد تا به شکایت داوطلبان ردصلاحیت شده رسیدگی کند. روز پنجم خرداد لیست داوطلبان تایید صلاحیت شده اعلام خواهد شد.

بر اساس بند ۳ ماده ۲ اصلاحیه مصوبه شورای نگهبان جهت «تعریف و اعلام معیار‌ها و شرایط لازم برای تشخیص رجل سیاسی، مذهبی و مدیر و مدبّر بودن نامزد‌های ریاست جمهوری»، شرایط لازم برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری عبارت است از:

- سلامت و توانایی لازم جهت ایفای مسئولیت‌های ریاست جمهوری

- حداقل سن ۴۰ سال تمام شمسی و حداکثر سن ۷۵ سال تمام شمسی در هنگام ثبت‌نام

- داشتن مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی ارشد یا معادل آن مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه

- ارائه برنامه‌ها و خط مشی‌های اجرایی در چارچوب صلاحیت و اختیارات قوه مجریه مبتنی بر اسناد بالادستی از جمله قانون اساسی و سیاست‌های کلی نظام

- معرفی مشاوران جهت تشریح برنامه‌ها و توان مدیریتی

- عدم محرومیت از حقوق اجتماعی در زمان ثبت‌نام

- فقدان سابقه محکومیت کیفری مؤثر

- عدم محکومیت قطعی کیفری به جرایم اقتصادی از جمله کلاهبرداری، رشاء و ارتشاء، اختلاس، تبانی در معاملات دولتی، پولشویی، اخلال در نظام اقتصادی کشور و عدم محکومیت به اقدام علیه نظام جمهوری اسلامی ایران

- وابسته نبودن به گروه‌های غیرقانونی و فقدان سوابق سوء امنیتی از جمله در فتنه سال ۱۳۸۸، عدم وابستگی به رژیم گذشته و مؤثر نبودن در تحکیم آن.

*اسامی داوطلبان شناخته شده‌ای که در روز چهارم ثبت‌نام کردند

با شروع روز چهارم ثبت‌نام از داوطلبان ریاست جمهوری، تعداد دیگری از نامزد‌های انتخاباتی وارد ستاد انتخابات کشور شده و آمادگی خود را برای کاندیداتوری در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اغلام آمادگی کردند.

فریدون عباسی رئیس فعلی کمیسیون انرژی مجلس و رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی با حضور در ستاد انتخابات در انتخابات ۱۴۰۰ ثبت‌نام کرد.

حضور چهره های سیاسی در چهارمین روز ثبت نام انتخابات

علیرضا افشار معاون سیاسی پیشین وزیر کشور نیز با حضور در ستاد انتخابات کشور برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد.

حضور چهره های سیاسی در چهارمین روز ثبت نام انتخابات

شاهین محمدصادقی نماینده پیشین مجلس و رئیس پیشین سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور با حضور در ستاد انتخابات کشور برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ اعلام آمادگی کرد.
 

افتتاح هیات مذهبی، فرهنگی ائمه اطهار (س) - شاهین محمدصادقی

سید مصطفی تاجزاده از محکومین فتنه 88 با حضور در ستاد انتخابات کشور برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ اعلام آمادگی کرد.

حضور چهره های سیاسی در چهارمین روز ثبت نام انتخابات

*حاشیه های چهارمین روز از ثبت نام

داوطلبی که با پلاک مخدوش آمد
سید مصطفی میر حسینی، که از بازنشستگان نیروی انتظامی است و قصد داشت در انتخابات ثبت نام کند. پس از توقف خودرو خود مقابل درب شماره ۵ وزارت کشور حاشیه آفرید.
این در حالی است که وقتی، کادر نیروی انتظامی به خودروی وی پیرو عدم توقف در مقابل درب وزارت کشور تذکر داد. یکی از نیرو‌های ناجا متوجه شد که پلاک این خودرو مخدوش شده است که این مسئله برای این داوطلب دردسر آفرید.
وی در همین زمینه به خبرنگاران گفت که خودرو در مالکیت وی نبوده است.

3090453_614

ثبت نام یا معرکه گیری!
چهارمین روز ثبت نام سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در حالی به پایان رسید که برخی داوطلب نما دست از سر وزارت کشور برنمی دارند و با وجود ثبت نام در انتخابات هر روز به جلوی درب وزارت کشور مراجعه کرده و به ایراد سخنرانی می‌پردازند.

3090457_409

داوطلبی با وعده تعطیلی ایران خودرو و سایپا
غلامعلی با هدف برطرف کردن تبعیض و شفافیت در امور اقتصادی برای ثبت نام وارد وزارت کشور شد.
او گفت برای جلوگیری از فساد و برقراری عدالت امده است.

3090466_214

داوطلبی در راه حاج قاسم سلیمانی
نوجوان دوازده ساله‌ای که خود را پیام آور شهید حاج قاسم سلیمانی می‌دانست، برای ثبت نام در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری وارد وزارت کشور شد.
وی تاکید کرد که شعار اول و آخرش نه به زورگویان است.

3090456_137

طرفدار چینی آیت‌الله رئیسی
این خانم چینی در مقابل وزارت کشور ایستاده تا حضور آیت‌الله رئیسی برای ثبت نام در انتخابات را مشاهده کند.
وی به نامزدی آیت‌الله رئیسی در انتخابات علاقه دارد.
این خانم چینی می‌گوید آیت الله رئیسی شانس بالایی برای پیروزی در انتخابات دارد.
او همچنین گفت حتما به سود ایران است که آیت الله رئیسی، رئیس جمهور ایران شود.
او گفت که دانشجو است و در ایران تحصیل می‌کند.

3090455_605

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها