موج
کدخبر : ۳۳۸۷۴۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338747

فروزنده در صحن علنی:

نامزد تصدی ریاست دیوان محاسبات گفت: باید نظارت را لحظه ای کنیم و باید نظارت پس از اجرا را کنار بگذاریم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، لطف الله فروزنده کاندیدای ریاست دیوان محاسبات کشور امروز  در جلسه علنی مجلس اظهار داشت: افتخار دارم در مجلس یازدهم که رهبر معظم انقلاب آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ یکی از انقلابی‌ترین مجالس نامیده‌اند حضور داشته باشم.

وی افزود: مجلس یازدهم با شعار نجات اقتصادی کشور روی کار آمده است و در اولین ماه فعالیتش بسته اقتصادی ویژه‌ای را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای این کار تدوین کرده است.

وی  با تاکید بر اینکه دیوان محاسبات باید متحول شود و نظارت های آن باید به نتیجه برسد تصریح کرد: حجم بزرگ پرونده های بدون نتیجه در این دیوان جدی ترین آسیب این مجموعه است، ضمن اینکه براین اساس نظارت دیوان محاسبات باید تاثیرگذار و به صورت برخط باشد.

نامزد تصدی ریاست دیوان محاسبات تصریح کرد: رویکرد پیشگیرانه باید جایگزین مچ‌گیری باشد.

فروزنده بیان کرد: مقام معظم رهبری مجلس یازدهم را یکی از مجالس قوی و انقلابی عنوان کردند که بنده هم باید بگویم ملت به این مجلس بسیار امیدوار است و این مجلس با روحیه انقلابی می تواند منشا تحول شود.

وی افزود: بسته اقتصادی مجلس یازدهم مربوط به اصلاح ساختار بودجه، نظارت بر خط هزینه های بودجه و شفافیت است که همه این موارد مربوط به دیوان محاسبات می شود.

نامزد تصدی ریاست دیوان محاسبات تصریح کرد: اهمیت دیوان محاسبات بر همه روشن است و با کمک مجلس منشاء تحول خواهد شد.

فروزنده متذکر شد: بنده بعد از ۷ سال مجدد توفیق یافتم در مجلس حضور یابم و باید بگویم رشته تحصیلی بنده در حوزه دکترای مدیریت است و در زمینه استراتژی کار کرده ام. در دفاع مقدس چهار سال حضور داشتم و افتخار جانبازی را دارم. ۵ سال رئیس دانشگاه و همچنین قائم مقام مرکز پژوهش های مجلس بودم و در دولت هم حضور داشتم.

وی با بیان اینکه ما باید نظارت را لحظه ای کنیم و باید نظارت پس از اجرا را کنار بگذاریم، افزود: گسترش و تقویت نظارت یکی از مهمترین برنامه های بنده است و دیوان محاسبات باید سازوکار نظارت به هنگام را برای همه نمایندگان فراهم کند.

نامزد تصدی ریاست دیوان محاسبات گفت: کارآمدی دیوان محاسبات در گرو اعتماد نمایندگان است و قطعاً ما از نظر همه نمایندگان مجلس در دیوان محاسبات استفاده خواهیم کرد.

فروزنده افزود: ارتقاء سطح و شیوه ارتباط نمایندگان با دیوان محاسبات و فعال کردن امور استان ها در دیوان محاسبات برنامه دیگری است که پیگیری خواهد شد.

وی ادامه داد: شفافیت در دیوان محاسبات از مهمترین برنامه هایی است که پیگیری خواهیم کرد و گزارش های مستند و علمی  و با استفاده از راه اندازی سامانه های جامع تقدیم مجلس می شود چرا که معتقدیم نظارت باید پیشگیرانه باشد نه اینکه به صورت تفریغ بودجه باشد و نتوان کاری انجام داد.

نامزد تصدی ریاست دیوان محاسبات بیان کرد: هوشمند سازی، مردمی سازی، شفاف سازی و کارآمد سازی در دستور کار دیوان محاسبات خواهد بود و ما با روحیه جهادی و ایثارگری کار خواهیم کرد تا شرمنده شهدایی چون حاج قاسم سلیمانی نباشیم و دیدگاه آنان را در تمام دستگاه های اجرایی از جمله دیوان محاسبات به کار خواهیم گرفت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها