موج
کدخبر : ۳۳۸۲۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338228

آصفری در صحن علنی:

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهاگفت: هیأت رئیسه مجلس سؤال 195 نماینده از رئیس‌جمهور در مباحث اقتصادی را در دستور کار قرار دهد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج،  محمدحسن آصفری  نماینده اراک در مجلس شورای اسلامی امروز در جلسه علنی و در تذکری اظهار داشت: طبق قانون اساسی و آئین‌نامه داخلی مجلس اگر یک چهارم نمایندگان درباره موضوعی از رئیس‌جمهور سؤال کنند هیأت رئیسه موظف به بررسی این موضوع و طرح در مجلس است.

وی افزود: ‌هفته گذشته 195 نفر از نمایندگان مجلس 5 سؤال اساسی را در حوزه مسائل اقتصادی به ویژه بالا رفتن قیمت دلار که امروز به 25 هزار تومان رسیده و همچنین بالا رفتن قیمت طلا و افزایش کالاهای اساسی از رئیس‌جمهور پرسیده‌اند.

نماینده اراک در مجلس تصریح کرد: این 5 سؤال بر اساس قانون اساسی و آئین‌نامه داخلی مجلس مطرح شده است. 

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها اظهار داشت: امروز 13 دستور کار است که 12 دستور مربوط به رای‌گیری و باید هم مطرح شود. این در حالی است که یکی از کارهای امروز مجلس می‌تواند درخواست سؤال از رئیس‌جمهور باشد. 

آصفری گفت: قرار است ما مجلسی انقلابی باشیم و نسبت به ناکارآمدی دولتمردان در حوزه اقتصادی، گرانی، دلار، طلا و کالای اساسی رئیس‌جمهور باید پاسخگو باشد.

وی افزود:‌ در دو ماه اخیر هیأت رئیسه مجلس طبق آئین‌نامه عمل کرده و به همین دلیل از هیأت رئیسه می‌خواهم سؤال از رئیس‌جمهور را در دستور کار قرار دهد.

قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر آصفری تصریح کرد: قطعا ما بر اساس آیین‌نامه داخلی مجلس رفتار خواهیم کرد همان طور که امروز دستور کار مجلس مشخص است و باید بر اساس این دستور کار امور دنبال شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    رهبر خطاب به نمایندگان مجلس :
    با دولت مجادله نکنید .

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها